Фамозен гол на Камбуров и пропусната дузпа не стигнаха на Локо (Пд) да се класира на финал за купата (ВИДЕО)

Лудогорец стигна трудно до мача за трофея, нападателят изтърва до доведе мача до продължения в 88-ата минута

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Лудогорец в 1/2-финален реванш за Купата на България, но тимът на Стойчо Стоев се класира на финала, благодарение на 2:0 от първия двубой и с общ резултат 2:1 стигна до двубоя за трофея.

Единственото попадение в срещата отбеляза Мартин Камбуров в 59-ата минута след изключително изпълнение от пряк свободен удар. Нападателят на Локомотив имаше възможност и да докара двубоя до продължения, но в 88-ата минута пропусна дузпа.

През първата част най-интересното положение претенциите на Мартин Камбуров за извършено нарушение срещу него в наказателното поле на Лудогорец. Голмайсторът на "смърфовете" получи топката в пеналта на гостите, но се строполи на земята, претендирайки, че е закачен от Козмин Моци отзад. Калин Людмилов обаче замълча.

По-малко от 15 минути след началото на втората част Локо поведе. Мартин Камбуров отбеляза гол в стил Кристиано Роналдо от пряк свободен удар. Нападателят на "смърфовете" изпълни свободен удар вдясно от вратата на Чворович и прати топката под гредата с удар "падащ лист".
Вратарят на гостите направи една грешна стъпка вдясно, след което не успя да покрие ъгъла си, което бе достатъчно за Камбуров да отбележи.

Малко по-късно домакините отново имаха претенции за 11-метров наказателен удар. Мендес, който доста потормози отбраната на Лудогорец, навлезе в наказателното поле и се опита да мине покрай Козмин Моци. Бранителят на гостите протегна крак в опит да играе с топката, но не стигна до кълбото, а Мендес падна на тревата, искайки дузпа. И в този момент Калин Людмилов не посочи бялата точка.

"Смърфовете" все пак получиха възможност да изпълняват дузпа две минути преди края на редовното време. При нов пробив на Мендес топката срещна ръката на Йордан Минев и Людмилов вече нямаше как да не отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Мартин Камбуров, който обаче пропусна да прати двубоя в продължения. Нападателят на домакините не изпълни по най-добрия начин наказателния удар, Чворович отгатна ъгъла и закова топката в ръцете си.

Така, Лудогорец трудно, но все пак стигна до финала за Купата на България. В двубоя за трофея "зелените" ще срещнат другия пловдивски гранд Ботев.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1