Бенфика взе крехък аванс за реванша с Юве в Торино (ВИДЕО)

Лисабонските „орли” надвиха „Старата госпожа” с 2:1 у дома в първия полуфинал от ЛЕ

Бенфика нанесе първа загуба на Ювентус в Лига Европа от 2010 година насам, след като спечели с 2:1 първия полуфинал от тазгодишното издание на турнира. Лисабонските „орли” изиграха много силен мач на своя стадион „Луш” и напълно заслужено се поздравиха с победата, макар че срещата бе много оспорвана и изпълнена с положения и пред двете врати.

Феновете на домакините бяха подготвили страхотна хореография за сблъсъка и успяха да мотивират допълнително своите любимци, които започнаха вихрено срещата и откриха резултата след едва една минута и 56 секунди игра.

Това стана, след като отбраната на гостите от Торино не се подреди добре при едно центриране от корнер, а Езикиел Гарай се измъкна от Бонучи и с глава даде преднина на Бенфика.

Попадението на централния бранител пък се превърна във второто най-бързо, отбелязано в тазгодишното издание на Лига Европа, след онова, което Сейду Кейта на Лудогорец още в първата минута.

Ювентус се опита да отговори мигновено и бе близо до изравняването, но Мирко Вучинич и Карлос Тевес не бяха достатъчно концентрирани в завършваща фаза, а и отбраната на Бенфика бе отлично групирана.

Лисабонските „орли” обаче съвсем не разчитаха на дефанзивна игра, тъй като пресираха своите опоненти още в собственото им поле и така не позволяваха на „бианконерите” да изнасят добре топката.

Затова през първото полувреме домакините имаха инициативата, но след почивката Ювентус се поокопити и постепенно овладя контрола над срещата.

В 55-ата минута гостите бяха много близо до изравняването, но вратарят на португалците Артур направи фантастично спасяване след удар с глава на Пол Погба, който бе намерен в наказателното поле от Маркизио.

Постепенно обаче Юве затягаше обръча, а след изваждането на изигралия много слаб мач Мирко Вучинич гостите станаха още по-настойчиви и до 70-ата минута се бяха настанили почти изцяло в половината на домакините.

В 72-ата пък Андреа Пирло изведе отлично връхлитащия по крилото Асамоа, който върна към точката за дузпата, където бе Карлос Тевес. Аржентинецът пък успя само с един финт да елиминира двама бранители на Бенфика, а после промуши топката между краката на Артур и вкара така дългоочаквания си гол на международната сцена. 30-годишният нападател бе вкарал за последно в Европа през месец април на 2009 година, когато се разписа с екипа на Манчестър Юнайтед срещу другия португалски гранд – Порто, за равенство 2:2 в Шампионска лига на „Олд Трафорд”.

След изравнителното попадение Тевес бе изваден от игра, а Ювентус се прибра да брани резултата, но това се оказа грешен ход, защото домакините се възползваха от възможността и за втори път поведоха в мача.

Това стана в 84-ата минута, когато резервата Лима получи топката в наказателното поле и с мощен шут не остави шансове на Джанлуиджи Буфон – 2:1.

Секунди след това удар на Маркович профуча на сантиметри от вратата на Буфон, а веднага след това Маркизио имаше шанс да вкара на другия край на терена, но останал сам срещу стража на домакините, не успя да го преодолее.

Така мачът завърши при резултат 2:1 и всичко ще се реши в реванша на първи май в Торино.