Реклама
06 юли 2010 15:28 Михаил Попов
Платини: Развитието на ДЮШ прати Холандия, Германия и Испания на ½-финалите
Президентът на УЕФА Мишел Платини похвали трите европейски отбори, които достигнаха до полуфиналите на Мондиал 2010, за смелостта им да налагат млади футболисти.
Французинът припомни, че Германия, Холандия и Испания освен при мъжете, са най-успешните отбори в Европа и при юношеските формации в последните години.
Платини добави, че успехът на трите европейски страни в Южна Африка е победа за красивия футбол и не се дължи на късмет.
"Това е награда за дългогодишните усилия на футболните федерации на тези страни да инвестират в обучението и тренировъчния процес на юношите", коментира Платини. (БТА)

Реклама
Коментари
Секция "Коментари" е предоставена за мнения и коментари от читателите на novsport.com. Препоръчителна минимална възрастова граница 18 години.
Novsport.com не носи отговорност за съдържанието на тази секция. Посетителите използват и четат раздела на своя отговорност.
Актуално
Реклама
Резултати на живо
| 01:45 | -:- | |
| 03:00 | -:- | |
| 04:00 | -:- |




























































































