Валенсия обърна Селта в последния мач на Луис Енрике

„Прилепите” приключиха сезона с успех – 2:1

Отборът на Валенсия завърши с победа сезона, след като победи Селта с 2:1 в мач от последния XXXVIII кръг на испанската „Ла Лига”.

„Прилепите” губеха в резултата с 0:1, но успяха да стигнато до пълен обрат и в крайна сметка взеха трите точки.

Иначе Иниго Лопес откри резултата още в 5-ата минута, след което домакините заиграха по-силно и логично стигнаха до изравняването в 41-ата минута, когато Софиан Фегули се разписа с глава.

След почивката пък Пабло Пиати направи обрата пълен след като отбеляза победното попадение в 56-ата минута.

Така двата тима завършиха с равен брой точки в класирането - 49, но Валенсия изпревари Селта за осмото място заради по-добрите показатели.

Двубоят бе и прощален за треньора на гостите Луис Енрике, който се очаква да бъде представен като наставник на Барселона идната седмица.