Живко Миланов и Том (Томск) изпаднаха от руската Висша лига

Те спечелиха у дома с 3:1, но напускат елита на руския футбол с общ резултат 4:6

Българският защитник Живко Миланов и неговия Том (Томск) изпаднаха в руската втора дивизия след плейоф с втородивизионния Башинформсвяз (Уфа).

Първата среща в столицата на Башкирия беше спечелена от домакините с 5:1, което направи задачата на Миланов и неговите колеги много трудна. Все пак те спечелиха у дома с 3:1, но напускат елита на руския футбол с общ резултат 4:6.

В другата плейофна двойка играят Торпедо (Москва) и Криля Советов, като столичани спечелиха първата среща с 2:0. "Крилцата" са домакини в реванша по-късно днес.

Миланов игра като десен бек през всичките 90 минути, но само два пъти направи прилични пробиви, като центриранията му не затрудниха защитата на гостите.

Срещата започна като мечта за Том, а Евгений Башкиров откри резултата още в 4-ата минута. Натискът им се увенча с втори гол, дето на Павел Голишев в 23-ата минута.

В 30-ата минута обаче интригата приключи, след като Дмитрий Голубов от гостите вкара за 1:2. Същият този голубов вкара четири от петте гола на Башинформсвяз, който от следващия сезон във Висшата лига на Русия ще носи просто името ФК Уфа. Игор Портнягин оформи крайното 3:1 в 72-ата минута.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)