Български олимпиец оцеля по чудо в катастрофа

Български олимпиец оцеля по чудо в катастрофа

Българският скиор-алпиецСтефан Георгиев оцеля в катастрофа на пътя Симитли–Предел–Банско

Българският скиор-алпиецСтефан Георгиев оцеля в катастрофа на пътя Симитли–Предел–Банско, съобщи телевизия Про.бг.


Инцидентът е станал около 13:50 часа с Рено Клио, управлявано от 37-годишната Мария Павлова. При спускане на остър ляв завой дамата загубила управление, а автомобилът се качил върху скала. Миг по-късно той се удрил челно в движещ се в посока Банско бус Фолксваген Транспортер, управляван от Стефан Георгиев, участник в последните четири зимни олимпиади.

"Колкото и добър слаломист да бях, нямаше как да избегна този удар", обясни 33-годишният Георгиев, който е невредим при сблъсъка.

С две линейки на спешните центрове в Симитли и Благоевград пострадалите са били транспортирани до благоевградската болница. Причинилата катастрофата Мария Павлова, която пътувала сама в реното и спътникът на Георгиев, който пътувал на предната седалка в буса, са без опасност за живота.

"Чудо е, че жената оцеля", каза националът, участник в надпреварите за Световната и Европейската купа.

В момента движението през прохода Предел в двете посоки - към Симитли и към Банско, е затруднено, тъй като двете катастрофирали коли са на пътното платно, но няма големи задръствания. Колите се пропускат на етапи.
 
Драма и Вегас Голдън Найтс поведе в серията за Купа "Стенли"(ВИДЕО)

Вегас Голдън Найтс спечели с 5:4 след две продължения третия мач от серията с Каролина Хърикейнс за титлата в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокейният треньор на Германия подаде оставка

Харолд Крайс напуска поста старши треньор на германския национален отбор по хокей на лед за мъже, след като не успя да изведе тима до медалите на Олимпийските игри и Световното първенство.

Малена Замфирова хвърли патериците и вече тренира!

Бащата на младата ни надежда заяви, че тя се готви за новия сезон

Битката за най-стария трофей: Каролина и Лас Вегас в челен сблъсък за Купа “Стенли”

Хокейните фенове все още имат предостатъчно време, за да направят следващите си предвиждания

Въвеждат нов формат за Мача на звездите в НХЛ

Мачът на звездите в Националната хокейна лига (НХЛ) ще бъде с нов формат от следващата година, съобщава агенция Ройтерс.

Вегас спечели първия мач от финала за Купа "Стенли"

Вижте резултатите от НХЛ