Мерлин Оти стана най-възрастната участничка в историята на европейските първенства по лека атлетика

Мерлин Оти стана най-възрастната участничка в историята на европейските първенства по лека атлетика

Състезаващата се за Словения спринтьорка подобри постижението на французойката Никол Бракбуш-Льовек

В сериите на 4 х 100 метра 50-годишната Мерлин Оти стана най-възрастната участничка в историята на европейските първенства по лека атлетика. Състезаващата се за Словения спринтьорка подобри постижението на французойката Никол Бракбуш-Льовек, която се състезава на 47 години, съобщава БТА.

Родената в Ямайка Мерлин Оти обаче не успя да помогне на словенската щафета, която финишира с време 44,30 секунди и не се класира за финал. Украйна спечели серията с 43,24 секунди.Мерлин Оти като състезателка на Ямайка участва на седем Олимпиади, като началото е в Москва през 1980 година. Тя има 29 медала от големи състезания.

40 победи по-късно: Дуплантис загуби състезание

Шведът остана втори на родна земя в Стокхолм

Антонов постави нов национален рекорд на 400 м

Васил Антонов (Радуканови, Видин) постави нов национален рекорд на 400 метра за юноши под 18 години - 47.34 секунди по време на Държавното първенство по лека атлетика в София.

Христо Илиев със сребро на 100 метра в Гърция

Българинът записа време 10.26

Саръбоюков: Благодарен съм за подкрепата на всички българи

Спечелилият злато в скока на дължина на Диамантената лига в Рим Божидар Саръбоюков изрази радостта си от това, че чувства сериозна подкрепа от българите след поредния голям успех в кариерата си

Атлетките ни 12-и на Европейското по планинско бягане

Женският тим на България зае 12-о място в отборното класиране на Европейското първенство по планинско бягане в Камник (Словения).

Подгласникът на Саръбоюков в Рим избухна: Какво е това ш*бано шоу?!

Гръцкият атлет Милтос Тентоглу, който продължава със силните си изяви на открито през сезон 2026, изрази остро недоволство от организацията на турнира от Диамантената лига в Рим.