Порто надигра Бенфика и се окичи със Суперкупата на Португалия (видео)

Защитникът Роландо и колумбийският нападател Радамел Фалкао вкараха головете при победата на Порто с 2:0 над Бенфика, с което носителите на националната купа за миналия сезон спечелиха Суперкупата на португалия.

Защитникът Роландо и колумбийският нападател Радамел Фалкао вкараха головете при победата на Порто с 2:0 над Бенфика, с което носителите на националната купа за миналия сезон спечелиха Суперкупата на португалия.

Това е и първи трофей под ръководството на новия старши треньор Андре Вияш Боаш.

В четвъртата минута корнер на Фернандо Белуши бе избит от защитника на Бенфика -Карлос Мартинс, но попадна на главата на Роландо, който вкара за 1:0.

Бенфика не успя да се отърси от шока и шампионите бяха надиграни от съперника си, който стигна до 2:0 в 67-ата минута, когато чудесен пробив на Силвестре Варела бе завършен от Фалкао.