Юношеските ни национали направиха нулево равенство с Верея

Антонио Вутов получи контузия във втората минута на срещата

Юношеският национален отбор на България по футбол до 19 години завърши 0:0 с новака в Б група Верея (Стара Загора) в първа контрола от лагера си преди Евро 2014.

Мачът се игра на стадиона в Сливен, където лъвовете са на лагер, но второто полувреме премина изцяло при силен вятър и проливен дъжд. Въпреки това момчетата на националния селекционер Александър Димитров имаха пълно надмощие, но не успяха да реализират положенията си.

"Получи се повече мач за натоварване при тези лоши климатични условия. Но смятам, че момчетата се постараха максимално. Оптимист съм за представянето ни на Европейското през юли, коментира за БТА началникът на Отдел Детско-юношески футбол в БФС Пламен Михов.

Той добави, че контузия в глезена още във 2-ата минута при сблъсък с противник е получил Антонио Вутов. Плеймейкърът на Удинезе е бил заменен, а по-късно днес и утре сутринта ще се знае дали травмата е сериозна.

В момента от лагера отсъстват Стефан Велков, който беше на преговори и може да подпише договор с английския Фулъм, както и играчите от Литекс. Никола Колев и Георги Минчев са в групата за мача с Верис (Мордова) за Лига Европа, а Кирил Десподов лекува разтежение. Както е известно, националната формация е лишена от Борислав Цонев от Левски, който претърпя операция на коляното.

Следващата проверка на 19-годишните е на 6-и юли от 11.30 часа отново на стадиона в Сливен с друг новак в Б група - отборът на Созопол.

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор

Светослав Вуцов: Трябва да сме по-уверени в качествата си

Вратарят смята, че с натрупването на умората е спаднала и концентрацията у целия отбор

Алекс Петков: Изпуснахме победата, защото не издържахме