Кошмарът на Левски и Литекс ще играе в групите на ШЛ (видео)

Аякс, Оксер, Копенхаген и Тотнъм също продължават напред - вижте видео от двубоите

Кошмарът на Левски и Литекс – словашкият Жилина, ще играе в груповата фаза на Шампионската лига през сезон 2010/11.

Жилина победи днес с 1:0 Спарта Прага, а преди седмица надделя над чехите с 2:0. Това означава, че съставът безапелационно се класира за следващата фаза на най-комерсиалния европейски футболен турнир.

Единственото попадение днес падна след 18 минути игра и бе дело на Сисей със задна ножица. То обаче бе достатъчно на Жилина да се класира за груповата фаза. В 54-ата минута футболистът на Спарта Кладрубски можеше да изравни, но не успя да превърне в гол отсъдената дузпа за неговия тим.

Аякс победи с 2:1 Динамо Киев и с общ резултат 3:2 също продължава напред.

Френският Оксер пък надделя с 2:0 над руския Зенит Санкт Петербург и въпреки загубата с 0:1 преди седмица, успя да отстрани тима на Лучано Спалети.

Копенхаген от своя страна се справи с Розенборг, а Тотнъм с Йънг Бойс.