Електричката дебютира с гол за Монтана (+СНИМКИ)

Монтана победи 3:1 Локомотив (Горна Оряховица) в контролна среща, играна в Тетевен, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Резултатът в 7-ата минута откри Александър Киров с неспасяем удар в долния десен ъгъл. В края на полувремето пропуски за Монтана направиха Асен Георгиев, Петър Лазаров и Юлиян Ненов.

Символичните гости създадоха първата опасност за вратата на Монтана чак в 51-ата минута, когато Красен Трифонов стреля с глава покрай вратата. В 67-ата минута бърза контраатака на Монтана, подхваната от Янко Ангелов и продължена от Ерик Почански, завърши с центриране и неспасяем удар с левачката на новото попълнение в състава на Монтана Здравко Лазаров – Електричката.

В 74-ата минута Красен Трифонов с ефектна задна ножица можеше да намали, но вратарят Ивайло Василев спаси. Василев не пусна гол и пет минути по-късно след удар на Петър Альошев.

В 87-ата минута резултатът бе намален. Любомир Денчев намери непокрит в наказателното поле Антони Балъков и последният със страховит удар под гредата намали. Две минути по-късно Йордан Димитров центрира отдясно и Ерик Почански оформи крайния резултат.

Монтана – Локомотив (ГО) 3:1
1:0 Александър Киров '7
2:0 Здравко Лазаров '67
2:1 Антони Балъков '87
3:1 Ерик Почански '89

Монтана: Христо Иванов (46-Ивайло Василев), Раиф Мурадов, Иван Михов, Георги Пейчев (72-Владимир Мичев), Асен Георгиев, Йордан Тодоров (75-Йордан Димитров), Ангел Рахов (69-Християн Попов), Петър Лазаров (46-Здравко Лазаров), Сергей Георгиев (56-Красимир Илиев), Александър Киров (56-Янко Ангелов), Юлиан Ненов (46-Ерик Почански)
Треньор: Ферарио Спасов.

Локомотив: Радослав Рашков, Илия Карапетров, Атанас Фиданин, Тодор Стоев, Мариян Иванов, Тодор Чирпанов, Йордан Апостолов, Пламен Илиев, Людмил Генчев, Красен Трифонов, Радослав Байчев. (Петър Альошев, Явор Георгиев, Антони Балъков, Добрин Петров, Владимир Петров)