Гаске отпадна на четвъртфиналите в Богота

Водачът в схемата загуби от Виктор Естрея Бургос (Доминиканска република) с 3:6, 4:6

Водачът в схемата Ришар Гаске (Франция) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в колумбийската столица Богота с награден фонд 755625 долара. Гаске загуби от номер 8 Виктор Естрея Бургос (Доминиканска република) с 3:6, 4:6 за 65 минути.

В спор за място на финала Естрея Бургос ще играе с третия в схемата Бърнард Томич (Австралия), който се наложи над третия поставен Вашек Поспишил (Канада) с 6:4, 6:4.

Защитаващият титлата си и номер 2 Иво Карлович (Хърватия) също достигна до полуфиналите след успех над Джими Ван (Тайван) с 6:3, 7:6(6).

Срещата продължи 84 минути, а Карлович наниза 21 аса. Хърватинът излиза днес срещу четвъртия поставен Радек Щепанек (Чехия), който победи номер 6 Алехандро Гонсалес (Колумбия) с 6:4, 6:4.