Уолкот с лека контузия

Уолкот с лека контузия

Крилото на английския национален отбор по футбол Тио Уолкот получи контузия при снощната победа на островитяните с 3:1 над Швейцария като гост в мач от втория кръг на евроквалификациите в група G

Крилото на английския национален отбор по футбол Тио Уолкот получи контузия при снощната победа на островитяните с 3:1 над Швейцария като гост в мач от втория кръг на евроквалификациите в група G.

Уолкот изкълчи десния си глезен в атаката при първия гол в десетата минута на мача на Уейн Рууни. Футболистът на Арсенал беше изнесен на носилка и откаран в болница за изследвания, които показаха че травма не е толкова тежка.


"Проблемът не е сериозен. Той ще може да се завърне на терена след две седмици", заяви английският селекционер  Фабио Капело, цитиран от "Скай Спортс".

Това обаче не е приятна новина за мениджъра на лондончани Арсен Венгер, който вчера разбра, че няма да може да ползва услугите на друг нападател Робин Ван Перси за още месец също заради проблем в глезена.

"Ван Перси ще бъде готов за игра към средата на октомври",  съобщиха от лекарския щаб на Арсенал.