Реклама
08 септември 2010 10:48
Наско Сираков: Тръгвам си, не сте ме разбрали
Директорът на националните отбори към БФС Наско Сираков потвърди за БТА, че напуска поста, който заемаше.
Както е известно, България отстъпи снощи с 0:1 на Черна гора и след два мача в група G остава на последното място без точков актив и без отбелязан гол.
"Съжалявам, че не съм бил разбран добре, защото още снощи казах, че напускам. След като сме инкасирали две загуби и отборът не върви, значи и аз не съм си свършил работата. Обявих решението си и пред ръководството, и пред футболистите, така че повече няма да заемам този пост", каза Сираков.
Заедно със Сираков си тръгна и националният селекционер Станимир Стоилов, който също подаде оставка след поражението от Черно гора. Сираков остава член на Изпълкома на Българския футболен съюз.

Реклама
Коментари
Секция "Коментари" е предоставена за мнения и коментари от читателите на novsport.com. Препоръчителна минимална възрастова граница 18 години.
Novsport.com не носи отговорност за съдържанието на тази секция. Посетителите използват и четат раздела на своя отговорност.
Актуално
Реклама
Резултати на живо
| 75 | 0:4 | |
| 90+ | 1:0 | |
| 78 | 1:0 | |
| 77 | 0:1 | |
| 77 | 0:0 | |
| 37 | 0:0 | |
| 36 | 0:2 | |
| 35 | 0:0 | |
| 35 | 0:0 | |
| 33 | 1:1 | |
| 35 | 0:0 | |
| 35 | 0:1 | |
| 2 | 0:0 | |
| 3 | 0:0 | |
| 2 | 0:0 | |
| 2 | 0:0 | |
| Краен | 1:1 | |
| 21:45 | -:- | |
| 21:45 | -:- | |
| 22:00 | -:- | |
| Краен | 0:0 | |
| Краен | 0:2 | |
| Прекр. | 1:0 | |
| Само Кр | -: | |
| 21:45 | -:- |






























































































От четири години насам Станимир Стоилов изпълнява с пословична последователност всяка моя прогноза по негов адрес. В момента, в който симпатичният на нацията Станимир се взе насериозно, той се превърна във футболния Франкенщайн. Воден от месианството на правилния футбол Мъри се смахна до там, че реши всичко започва от него. А то всичко свършва с него. Свърши и Левски српещу Тампере, и Литекс срещу БАТЕ Борисов, приключи и националния отбор срещу Черна гора. Не предполагах обаче, че Мъри е нахално глупав, абе направо прост. Да се изтъпаниш след една година, в която ни е бил всеки, който ни е хванал и да кажеш, че България не може да ти прости успехите с Левски е висша форма на простотия! Очаквах да чуя от Стоилов, че се извинява за двата провалени квалификационни цикъла, че иска прошка от предшественика му Пламен Марков за комплота, който спретна, за да му вземе поста, че се покайва за близо 1 500 000 лева профукана народна пара за неговите заплати, командировки и треньорски ангажименти към бирени отбори и шкембеджийски команди, че се разкайва, че прогони от националния отбор двата му най-стойностни футболиста - Димитър Бербатов и Димитър Иванков.
Не! Нищо подобно! Хасковският нахалник тръгна да си пази гърба, изправяйки отново "сини" срещу "червени". Реши да разпали футболната война на феновете, белким ортодоксите го смъкнат от кладата! Мъри, г-н Стоилов, българите не са толкова прости, колкото ги мислите. "Червената" България също ви обича заради радостите "Беверен" и "Тампере". Заради това, че викате в националния пияндето-анализатор Иван Иванов, а не биткаджия като Иво Иванов. Заради това, че харесвата повече Караджата от Гошо Петков.
80 минути всички фенове на националния стадион, независимо от Левски или ЦСКА, подкрепяха националния отбор. 10 минути всички фенове на националния стадион, независимо от Левски или ЦСКА, искаха осткавката на Сираков и Стоилов. Това казва всичко! Това е присъдата, която нито станимировото словоблудство, нито стоиловата глупост може да обжалват. Това е и урокът към всеки следващ национален селекционер. Българският национален отбор трябва да е на България. Почне ли някой да се крие зад "синята" или "червената" пелена, тя го затиска. И тогава лъсва простотията
на отбраната!Относно стойността на Д.Бербатов,ще те попитам кога за последно видя Бербатов да си остави дробовете за националния отбор?Аз лично не помня!Стигане до 1/4 финал в турнира за Уефа също ли не е за хвалба?Колко действащи треньори в България могат да се похвалят с такъв успех?Н.Сираков го каза много точно-"Аз ли да вляза да вкарам вместо тях?"Същото се отнася и за Мъри!Не ме разбирай грешно!Не съм адвокат на Мъри,но не може да обвиняваш само него и ръководството на отбора!С този материал,ястието ще е постно!Криза е,а тя е и за български футболисти!Някои звезди от близкото минало също тръбяха,че нямало стари и млади,а можещи и не можещи!Не мога да бъда съгласен с това!Нима Марто и Стенли бяха до преди 3-4 години не можещи?Разбира се,че не,но сега вече са изчерпани!Другата истина е,че няма кой да ги замести!Затова,нека не виним само Мъри и Наско,а всичките тези дупета,които вчера носеха нац.фланелка!
1.свинчо зурлев
2.зурльо глиганчев
3.глиган нерезов
4.нерез свински
5.чорба прасчов
6.прасчо дебелогъзов
7.розов глиганов
8.дуче турчев
9.гъз свински
10.наркоман червенски
11.чорба свинска
Кой треньор ще дойде сега? Някой братовчед на Гьорето ли?
Като няма таланти и Специалния да наемат ,все тая !
Ама трябва да махнат и Перуката дето всеки път прикрива Кочината пред УЕФА,че тогава да гледам шоу?
виж Насе, добре че го направи. Сам знаеш, че ти беше една порочна практика и нищо повече.
Чау!