Селтик отвя с четири гола КР Вьолур в реванша

„Детелините” чакат съперника си от двойката Сейт Патрик – Легия Варшава

Селтик достигна до третия квалификационен кръг на турнира Шампионска Лига. „Детелините” се наложиха над исландския КР Вьолур с категоричното 4:0 и с общ резултат 5:0 продължава да мечтае за трета поредна година в груповата фаза на най-престижния клубен европейски турнир.

Така, шотландците ще чакат следващия си съперник от дойката Сейт Патрик – Легия Варшава. Първата среща завърши при равенство 1:1.

В герои за Селтик се превърнаха Върджил ван Дайк и Теему Пуки. И двамата футболисти се отчетоха с по две попадения.

Тимът на Селтик реши всичко в своя полза още през първото полувреме, когато в рамките на 14 минути бяха вкарани три гола. На два пъти бе точен Ван Дайк и един  на Пуки. Финландският футболист оформи крайното 4:0 в 71-ата минута.