Молдовска мъка без голове изхвърли безидеен ЦСКА от Европа (ВИДЕО)

Стойчо Младенов повтори срама срещу Мура, "червените" аут от Европа още срещу първия съперник за трети път поред

ЦСКА отпадна безславно във втория предварителен кръг на Лига Европа след 0:0 на реванша със Зимбру в Молдова. След 1:1 в София на „червените” им трябваше успех или голово реми в Кишинев, ала слабата и безидейна игра на отбора така и не доведе до гол в мрежата на Зимбру, който ще спори с австрийския Грьодиг в следващия кръг на турнира. Молдовците се класираха напред след общ резултат 1:1 по правилото за повече отбелязани голове на чужд терен.

За всичките 90 минути ЦСКА стигна до едва две чисти голови положения, но Тони Силва и резервата Йоахим пропиляха шансовете. В края нервите на Еденилсон Бергонси не издържаха и той си изпроси директен червен картон след удар без топка срещу резервата на домакините Спатару.

Така ЦСКА отпадна за втори пореден път в Европа още срещу първия съперник, а Стойчо Младенов повтори срама срещу Мура преди две години по абсолютно същия начин след две ремита.

Младенов заложи на цели 7 български играчи сред титулярите, а освен това в 11-те беше и Маркиньос, но изненадващо голмайсторът от първия мач Антон Карачанаков изобщо не се появи на терена в Кишинев и остана неизползвана резерва.

Първите 45 минути бяха много слаби за ЦСКА и за цяло полувреме „червените” направиха само едно голово положение, а добрите атаки се брояха на пръстите на едната ръка.

Домакините първи създадоха напрежение пред вратата на ЦСКА, но Чептине се размина с остро центриране отдясно. 10 минути по-късно новият вратар на „червените” Якуб Дивиш сам си създаде проблеми и изчисти лошо, но защитата го покри в този случай.

Голмайсторът на А група през миналия сезон Мартин Камбуров беше много изолиран в предни позиции, а и неговите съотборници рядко го включваха в играта.

Тони Силва създаде единственото опасно положение за ЦСКА през първата част. В 28-ата минута той пое топката сам отдясно, напредна на скорост през центъра и стреля ниско, но вратарят Русу изби, а опитът за добавка на Иван Стоянов беше блокиран с тяло от защитник в жълто.

След гола ЦСКА натисна, но в минутите точно преди почивката само стражът Якуб Дивиш запази двете нули с две отлични намеси.

Таранът на Зимбру Александру Гросу гардира добре топката с Тунчев на гърба си и стреля с воле от малък ъгъл, но Дивиш запази добра позиция и изби, а после успя и да лови. В следващата минута Дедов беше оставен да владее пред наказателното поле и стреля мощно по диагонала, а чешкият вратар изби в корнер.

След опасностите пред „армейската” врата Венци Василев се контузи и беше заменен от Супусепа, който зае неговото място отляво в защитата.

Кубарев направи смяна на почивката и освежи атаката си, а ЦСКА започна втората част с елементарно изгубена топка пред наказателното поле и само нескопосаното настъпване на топката на резервата Алексеев спаси ЦСКА от нещо опасно.

Стойчо Младенов не издържа много и направи двойна смяна с пускането на Серджиу Буш и Аурелиен Йоахим на местата на Борис Галчев и Мартин Камбуров, което изчерпа правото му на смени.

Именно люксембургският нападател Йоахим пропиля най-чистата възможност да донесе победа на ЦСКА. Тони Силва отлично елиминира пазача си отдясно в 55-ата минута и върна хубаво от аутлинията към границата на наказателното поле, където Йоахим с десния крак прати в облаците.

Бракът в играта завладя и двата отбора след тази ситуация и последваха неточни далечни удари на Тони Силва и Маркиньос, а Супусепа сбърка по детински в наказателното поле и Гросу веднага шутира по диагонала, а Дивиш пак бе на точното място.

Иван Стоянов центрира от пряк свободен удар, Йоахим със сетни сили подложи глава и само успя да изкара в аут отляво. В следващата минута ЦСКА може би за първи път в мача остана в разредена защита, Стояно чукна вдясно за свободния Тони Силва, но португалецът незнайно защо не стреля сам срещу вратаря, а избра да финтира бранител и сгреши.

Апостол Попов извика от болка при лошо приземяване след въздушен сблъсък. Капитанът на ЦСКА едвам се изправи, като проблемът беше в зоната на коляното, което му е създавало проблеми не веднъж и два пъти. Все пак, накуцвайки, той се върна в игра.

5 минути преди края Еденилсон Бергонси си изпусна нервите и удари резервата на Зимбру Спатару, който го провокира. Немският рефер Марко Фриц веднага показа директен червен картон на халфа на ЦСКА и жълт за Спатару, което остави ЦСКА с 10 души и накуцващ капитан.

В 6-те добавено минути Крачунов изпусна един последен шанс да класира ЦСКА напред и Зимбру ликуваше, а ЦСКА изхвърча от евротурнирите.
Бабич: Доволен съм от резултата, но ни трябваше валериан