Берое надигра Ботев (Пд), но изпусна победата в „Битката за Тракия” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Иван Цветков донесе точката за „канарчетата” 2 минути преди края

Берое и  Ботев (Пловдив) не излъчиха победител в тракийското дерби от втория кръг на А група. Срещата завърши при равенство 1:1.  Голмайстор  за заралии стана Елиаш в 30-ата минута, който бе точен с глава. Иман Цветков вкара в 92-ата минута и поля с леден душ домакините.  Мачът се проведе в Стара Загора пред около 7000 души.

През цялото време тимът, воден от старши треньора Петър Хубчев, доминираше и създаде повечето опасни положения пред вратата на Михаил Иванов. „Канарчетата” разчитаха предимно на контраатки, но така и не намериха верния път към вратата на Иван Караджов. До последно ботевистите имаха само дав отправен точни  удара в рамките на вратата, един от тях - гол.

С този успех Берое има 2 точки от две равенства. Ботев има 4 точки и заема третото място във временното класиране.

Домакините от Стара Загора започнаха много активно срещата и минути след началото на срещата топката попадна в пловдивската врата. Крис Гади  я прати с глава, но голът бе отменен, защото той извърши нарушение при скока  си за борба за топката. Силните минути за Берое продължиха със силните минути и много поизпотиха бившият вратар на Левски Иванов и бранителите пред него. В 20-ата минута заралии уцелиха гредата. Костадинов получи добър пас от Джоман, плътният му удар по земя обаче се отби от страничния стълб.

Десет минути след тази ситуация Елиаш попадна в прегръдките на своите съотборници. Той засече с глава центриране и не остави никакви шансове на Мишо Иванов. При този резултат заръвши и първото полувреме.

През второто полувреме беройци продължиха да контролират положението на терена. Атаките към Иванов се случваха често, но точните удари липсваха. Постепенно Ботев поизравни играта, но въпреки това Караджов нямаше много работа. За известно време действията се развиваха предимно в средата на терена и темпото на игра видимо спадна.

В заключителните минути на двубоя Берое се активизира и обсади вратата на Ботев. Последваха пропуски на Христов, Гади и Керкар. В игра влезе опитният Иван Цветков, което се оказа най-важния ход на треньора Вили Вуцов в срещата. Той засече центриране в 92-ата минута на мача и отказа Караджов, донасяйки точката на своите.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски