Манчестър Сити разгроми Милан на Пипо Индзаги с 5:1 (ВИДЕО)

Йоветич вкара два пъти, а "росонерите" инкасираха 8 гола в два мача на International Champions Cup

Английският шампион Манчестър Сити смачка Милан с 5:1 в първия си мач на турнира „International Champions Cup”.  Стеван Йоветич вкара два гола, а по един добавиха Скот Синклеър, Хесус Навас и нигерийското чудо Келечи Ихеаначо. Съли Мунтари вкара почетен гол за „росонерите” точно преди почивката на стадион „Хайнц Фийлд” в Питсбърг, Пенсилвания.

Миналата година почти по същото време (31 юли) Манчестър Сити победи Милан с 5:3 в предсезонна контрола, но тази вечер нещата стояха още по-зле за "росонерите".

Хесус Навас намери добре Йоветич и черногорската звезда откри резултата на близката греда още в 12-ата минута.

Само две минути по-късно Скот Синклеър удвои аванса с точен шут по диагонала, а акробатичен удар на Хесус Навас спря в мрежата след рикошет в тялото на Андреа Поли – 3:0.

Защитата на Милан нямаше идея къде се намира и 17-годишният Келечи Ихеаначо също се разписа за 4:0 с шут извън наказателното поле.
Съли Мунтари намали на 1:4 точно преди почивката, но Пипо Индзаги изглеждаше дълбоко замислен след тежката първа част.

Марио Балотели се появи в игра на полувремето и почти веднага след подновяването на играта прати в мрежата, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Йоветич направи двойно с Коларов в балканска комбинация и нападателят вкара втория си гол – 5:1 с копване над вратаря.

Загубата е втора поредна за Милан в турнира след 0:3 от Олимпиакос. В четвъртък Манчестър Сити ще играе с Ливърпул, а в неделя и Милан ще мери сили с мърсисайдци.
Край на сагата: Шави остава в Барселона!