Ливърпул надхитри Олимпиакос с 1:0 (ВИДЕО)

Рахим Стърлинг вкара победния гол, Лазар Маркович направи добър мач за "червените"

Рахим Стърлинг вкара победния гол за Ливърпул при успеха с 1:0 над гръцкия шампион Олимпиакос в турнира International Champions Cup.

Двубоят се игра на паметния за България стадион „Солджър Фийлд” в Чикаго, където преди 20 години нашият национален отбор постигна първия си успех на световни финали – 4:0 над Гърция.

Отборът на Брендън Роджърс стартира добре в турнира и поведе още в петата минута. Шут на Стъридж от дистанция се отклони в тялото на защитник на гърците и щастливо се озова в краката на Стърлинг, който матира вратаря за 1:0.

Мачът се поотвори в края  на първата част и Ливърпул на няколко пъти организираше мълниеносни контри, а дейно участие в тях взимаше новото попълнение Лазар Маркович.

В 35-ата минута Олимпиакос имаше претенции за дузпа, но Хавиер Савиола спечели само жълт картон за симулация. Маркович финтира бранител и прати малко до гредата след хубав удар.

На почивката Роджърс извади новите Маркович и Емре Чан, за да пусне Джо Алън и Фелипе Коутиньо.

Олимпиакос нямаше късмет да изравни и шут на Газарян тресна напречната греда.

До края Ливърпул задържа крехкия аванс и се поздрави с победа над елините.
Край на сагата: Шави остава в Барселона