Локо (Сф) също тръшна вратата на Литекс и го остави на дъното (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Оранжевите” с плахо представяне в „Надежда” и загубиха с 0:2

Локомотив (София) победи Литекс в последния двубой от втория кръг на А група. „Железничарите” се поздравиха с успех след 2:0 и по този начин не позволиха на тима от Ловеч да запише първа победа в шампионата.Точни за софиянци бяха Шехуди и Генов.

„Червено-черните” изиграха силен мач и напълно заслужено спечелиха трите точки. Тимът на Краси Балъков игра много плахо и неубедително и не показа никакви аргументи, че заслужава победата. Това е втора загуба за Литекс в първенството след поражението от ЦСКА с 0:1. Освен това ловчанлии отпаднаха и от турнира Лига Европа.

Така, след този мач се оформи много любопитна тройка в дъното на таблицата във временното класиране – Литекс, Левски и Лудогорец, като „оранжевите” са но последното място без нито една точка. Локо (София ) е на четвъртото място с 3 точки.

Първото полувреме бе изцяло за домакините от Локо (София). Момчетата на старши треньора Димитър Васев играха със самочувствие срещу завършилия на трето място миналия сезон тим от Ловеч и създадоха по-интересните положения. Гостите от Литекс, от своя страна, играха неконцентрирано, допускаха лесни грешки, а в завършващата фаза действаха много несигурно и вратарят Божидар Митрев нямаше много работа. Единственото по-опасно положение пред него се случи в 40-ата минута, когато Джордан бе изведен сам срещу него, но бившият страж на Левски излезе на време и успя да блокира удара.

Столичните „железничари” имаха възможност да открият резултата още в 5-ата минута, когато Шехуди шутира силно от много изгодна позиция, но за щастие на Виничиус Баривиейра топката профуча покрай вратата му. Отборът на Локомотив владееше повече топката, контролираше положението на терена и четири минути по-късно гредата спази „оранжевите”. В центъра на вниманието отново бе Шехуди. Той получи топката на точката за изпълнение на дузпа, с лекота елиминира бранител и стреля силно, но кълбото се отби в горната греда. Като цяло гостите от Ловеч не действаха особено стабилно в защитен план и допускаха „червено-черните” лесно да стигат до вратата, най-вече с атаки през левия фланг.

В 25-ата минута усилията на Локомотив се увенчаха с успех. Най-активният футболист от състава на Васев през частта Шехуди попадна в прегръдките на  своите съотборници, след като се разписа за 1:0. Генов центрира остро, с топката се  размина Божиков, тя попадна в Шехуди, който с плътен удар не остави шансове на Баривиейра.

Освен с пропуска на Джордан, играта на Литекс от първото полувреме ще се запомни и с два  удара на Армандо Ваюши. Единият от тях бе от пряк свободен удар.

През второто полувреме почти нищо не се промени като статукво на терена. Отборът на Красимир Балъков продължи с неубедителните изяви и по никакъв начин не показа, че има желание да си тръгне от София с нещо по-различно от загуба. Локомотив (София) продължи да играе стабилно и да пази крехката си преднина. Момчетата на Димитър Васев потърсиха и втори гол, но късметът не бе на тяхна страна в ситуациите.

В 78-ата минута Даниел Генов сложи точка на спора в този мач. Той получи много добро центриране, засече и шутира. Баривиейра изби, но прати топката отново в краката на Генов, който при втория си шанс не прости.

До край на срещата Локомотив не изпусна инициативата и дори можеше да стигне до трети гол, но ударът на Шехуди в 86-ата минута излезе в аут. „Железничарите” изиграха много добре мача тактически, домакините успяха да съхранят силите си и да се противопоставят на съперника си, докато Литекс по никакъв начин не показа, че заслужава победата.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1