Торино се завърна в Европа с бляскава победа след 20-годишно отсъствие

"Биковете" надиграха шведския Бромапойкарна с 3:0 в Стокхолм

Торино се завърна на европейската сцена след 20-годишно отсъствие с убедителен успех с 3:0 при гостуването на шведския Бромапойкарна в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Джампиеро Вентура заложи на всичко най-добро в Стокхолм, но в състава не бяха контузените Алесио Черчи, Матео Дармиан и дошлият от Ювентус Фабио Куалярела.

Бромапойкарна влезе по-добре в мача и Якоб Ларсон накара Падели да спасява в 4-ата минута.

Торино постепенно взе инициативата и пропуски направиха Ларондо и Ел Кадури.

В края на първата част капитанът на домакините Понтус Сегерстрьом повали Ларондо в наказателното поле и нападателят сам вкара от бялата точка за 1:0. Освен това, защитникът беше изгонен.

През втората част с човек повече „биковете” вкараха нови две попадения.

Ночерино изведе Ларондо в 53-ата минута и аржентинецът удвои с втория си гол в мача.

5 минути по-късно бразилецът Барето наниза трети гол от пряк свободен удар.

В края Бромапойкарна имаше шанс да намали от дузпа, но Падели спаси слабия удар на Реджепи и Торино е с единия крак в следващата фаза след класическия си успех. Реваншът е след седмица в Италия.