Черно море с лесна победа над Сливен - 3:0 (видео)

Отборът на Черно море постигна лесна победа с 3:0 над състава на Сливен в пореден мач от 8-ия кръг на родната „А” група

Отборът на Черно море постигна лесна победа с 3:0 над състава на Сливен в пореден мач от 8-ия кръг на родната „А” група. Срещата се игра на стадион „Тича” във Варна, а неин рефер бе Антон Генов. Резултатът бе открит още във 2-та минута, когато Иванов от гостите си отбеляза злощастен автогол. Юруков покачи на 2:0 в 51-ата, а крайното 3:0 оформи Танко Дяков в 72-ата минута.

Срещата започна по ужасяващ начин за Сливен, след като във 2-та минута, след едно разбъркване в наказателното им поле, Иванов се опита да изчисти, но вместо това намери собствената си мрежа, пращайки феновете на стадион „Тича” в екстаз.

След това положение домакините не се прибраха в своята половина, а продължиха да натискат съперника си в търсене на нов гол. В 36-ата минута Даниел Георгиев би страхотен удар от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Втората част започна устремно за „моряците” и в 51-ата минута те вече водеха с 2:0. Тогава Йордан Юруков изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на Георги Георгиев. Натискът на варненци продължи и след това попадение и последваха няколко опасни изстрела на Дани Георгиев и Юруков.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Тиаго центрира меко в наказателното поле, където най-високо от всички скочи Танко Дяков и с глава направи преднината на Черно море класическа – 3:0.

След това попадение „моряците” вече намалиха оборотите и предоставиха възможност на Сливен да организира няколко опасни акции, от които обаче не произлезе нищо. До края на двубоя нови голове нямаше и така Черно море победи Сливен с 3:0 на своя стадион „Тича”.

След този успех домакините се върнаха на 8-о място във временното класиране с актив от 12 точки. Гостите от Сливен пък са 13-и със 7 спечелени точки.

Черно море – Сливен 3:0

1:0 Иванов а.г. 2’
2:0 Юруков 51’
3:0 Дяков 72’

Черно море: Пиргов, С.Александров, Дяков, Ал.Александров, Тиаго, Юруков, Д.Георгиев, Димов  Божилов (Жардел 73’), Маркес, Илиев (Стоянов 75’)

Сливен: Г.Георгиев, Филипов, Иванов, Ковачев, Миндев, Христов, Миранда, Ямуков, Игнатов, Бакалов, Коконов