Кой ще спечели сблъсъка ЦСКА – Лудогорец?

12 август 2014 23:51 Пламен Димитров

Манчестър Юнайтед завърши предсезонната си подготовка с победа над Валенсия (+ВИДЕО)

Reuters

Манчестър Юнайтед се наложи с 2:1 над Валенсия в последния си мач от предсезонната си подготовка. Флетчър откри резултата в 49-ата минута, а Родриго изравни в 71-ата. Влезлият като резерва белгиец Фелайни донесе победата на „червените дяволи” в първата минута от добавеното време на второто полувреме.

Хавиер Ернандес започна като титуляр в срещата, получавайки още един шанс да докаже на Лус ван Гаал, че има място в Манчестър Юнайтед. За тима на Валенсия в игра влязоха Андре Гомес и Родриго, които дойдоха под наем това лято от Бенфика. Валенсия спечели по-рано този месец турнира „Емирейтс Къп”.

Манчестър Юнайтед владееше повече топката в началото на мача,  но като цяло и двата тима не предприемаха нищо по-интересно в предни позиции. Спокойна игра на терена сякаш бе провокирана и от необичайно тихите трибуни на „Олд Трафорд”.

„Идилията” на терена бе прекъсната в 31-ата минута, когато главният рефер Джонатан Мос отсъди дузпа в полза на Манчестър Юнайтед. Уейн Рууни получи пас в наказателното поле от Ашли Йънг, но не успя да отправи удар, тъй като бе изблъскан в гръб от Бараган, а съдията не се поколеба да посочи бялата точка. Рууни изпълни дузпата, но вратарят на Валенсия усети ъгъла и успя да отклони топката в гредата, което бе достатъчно и резултатът в срещата остана непроменен.

Отново Рууни имаше възможност да открие резултата малко преди края на полувремето, но не успя да се възползва от брилянтен пас от страна на Дарън Флетчър. Топката бе насочена към нападателя, прехвърляйки защитата на Валенсия, но първото докосване на Рууни прати топката в ръцете на Алвес.

Резултатът бе открит в 49-ата минута след гол на Дарън Флетчър. Ашли Йънг изпълни ъглов удар, топката се отби към Флетчър, който с далечен удар прати кълбото в мрежата на "прилепите" - 1:0 за домакините.

Уейн Рууни продължи със сериозните си пропуски и през второто полувреме. В 55-ата минута нападателят на „червените дяволи” отново бе изведен зад защитния вал на Валенсия, но се забави и бранителите осуетиха опита му за удар.

В 71-ата минута Валенсия стигна до изравняване, наказвайки всички пропуски на Манчестър. Неразбирателство между Ерера и Клевърли позволи на Родриго да отправи точен удар, който не бе отразен от Де Хеа.

Де Хеа успя да опази вратата си от ново попадение две минути по-късно, след като Пиати излезе сам срещу него, а в 82-ата минута показа невероятна класа, избивайки първо далечен удар, а впоследствие и успя да отбие втори удар от страна на Алкасер.

Гол на Маруан Фелайни в добавеното време осигури успеха на Манчестър Юнайтед и и върна спокойствието на лицето на Луис ван Гаал, който след изравнителния гол на Валенсия бе помръкнал. Влезлият като резерва белгиец се възползва от грешка на вратаря на Валенсия, който се сблъска със  свой защитник и подари топката на Фелайни, за полузащитника не оставаше нищо друго освен да прати топката в опразнената врата на Валенсия.

„Червените дяволи” започват новия сезон във Англия с мач срещу Суонзи на 16 август, а Валенсия стартира в Примера с гостуване на Севиля на 23 август.