Реал и Атлетико стигнаха до хикс в първия мач за Суперкупата

Гол на Хамес Родригес даде преднина на Реал, Раул Гарсия изравни две минути преди края на мача

Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 1:1 в първия мач за Суперкупата на Испания. Мачът бе изпълнен с единоборства и на моменти груба игра. Резултатът бе открит в 81-ата минута след удар на новата попълнение на Реал – Хамес Родригес. Атлетико стигна до изравняване две минути преди края на редовното време, а точен за „дюшекчиите” бе Раул Гарсия. Реваншът ще бъде игран на 22 август.

Срещата бе предшествана от церемония в памет на легендата на Реал (Мадрид) и световния футбол - Алфредо ди Стефано, който почина през месец юли тази година.

Реал владееше повече топката през първата част, но „Кралския клуб” не показваше очакваната игра, предвид многомилионната селекция на тима. Кристиано Роналдо не показа нищо впечатляващо, а Карим Бензема и Гарет Бейл сякаш се бяха загубили на терена. Атлетико играеше предпазливо през първото полувреме и разчиташе на контраигра и статични положения, които обаче не доведоха до желания резултат.

През второто полувреме незабележимият Роналдо бе заменен на почивката от голмайстора на световното Хамес Родригес. При появата си на терена Родригес бе бурно аплодиран от феновете на „белия балет”. Така 80-милионната лятна покупка на Реал записа своя официален дебют за "Кралския клуб" на „Сантяго Бернабеу”.

Двата тима увеличиха оборотите през втората част и чатаките станаха по-директни и бързи.

В 60-ата минута, при едно от многобройните единоборства, Манджукич се сблъска със Серхио Рамос и при падането Рамос удари умишлено хърватина, но червеният картон му се размина – съдията показа жълт картон и на двамата.

В 67-ата минута Хамес бе спънат на границата на наказателното поле и съдията отсъди нарушение. Титулярният изпълнител на статичните положения Кристиано Роналдо не бе на терена и зад топката този път застана Серхио Рамос. Ударът бе изпълнен, но съдията видя престъпване от страна на футболист от стената на Атлетико и ударът бе бит наново. Гарет Бейл пробва удара си, топката мина покрай стената, Моя боксира и кълбото попадна в новото попълнение на Реал – Тони Кроос, който от непосредствена близост не успя да уцели рамките на вратата.

След добър пас на Кроос в 81-ата минута, Бензема не успя да играе с топката, кълбото бе засечено от Хамес Родригес и при удара му топката се отклони в крака на Диего Годин и влезе в мрежата на Моя – 1:0 за Реал Мадрид.

Коке отправи добър удар в 83-ата минута, но Икер Касияс показа класа и изби.

„Дюшекчиите” стигнаха до изравняване две минути преди края на редовните 90 след изпълнение на ъглов удар. Топката бе центрирана, защитата на Реал пропусна да изчисти и Раул Гарсия необезпокояван чукна топката във вратата на Касияс, който също не изигра по най-добрия начин ситуацията.

В 90-ата минута футболистите на Реал Мадрид изявиха претенции за дузпа, но главният рефер Густаво Реболо не посочи бялата точка. При повторението се видя, че Марио Суарес наистина докосва топката с ръка.

Мачът завърши при резултат 1:1, което оставя всичко да бъде решено в реванша на двата тима на 22 август.