Защитаващият титлата си Гуанчжоу загуби първия четвъртфинал в азиатската Шампионска лига

Италианският наставник на китайците Марчело Липи и неговият щаб нахлуха на терена в търсене на обяснение от арабския съдия Мохамед Абдула Хасан Мохамед за показания втори червен картон на полузащитника Гао Лин, малко след като бранителят Чжан Линпън беше отстранен

Защитаващият титлата си Гуанджоу (Китай) загуби с 0:1 при гостуването на Уестърн Сидни Уондърърс (Австралия) в първия четвъртфинал от азиатската Шампионска лига по футбол. Единственото попадение в срещата реализира Антони Голец в 60-ата минута. Двубоят завърши със скандал, след като в последните минути двама играчи на гостите бяха отстранени от игра.

Италианският наставник на китайците Марчело Липи и неговият щаб нахлуха на терена в търсене на обяснение от арабския съдия Мохамед Абдула Хасан Мохамед за показания втори червен картон на полузащитника Гао Лин, малко след като бранителят Чжан Линпън беше отстранен. Последваха неприятни сцени с бутане и блъскане между футболисти и официални лица на двата отбора, но по-сериозни инциденти не се стигна.

Гуанджоу имаше превъзходство, но звездите на отбора в атака Алесандро Диаманти, Алберто Джилардино и бразилецът Елкесон не успяха да се възползват от създадените положения.

В 89-ата минута Чжан получи директен червен картон за удар без топка срещу Марк Бридж, а две минути по-късно Гао беше отстранен след фаул срещу бразилеца Саба. Реваншът е след седмица.

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола