Жените на България загубиха с 0:8

България загуби от Финландия с 0:8 в Ловеч в световна футболна квалификация за жени в седма група.

България загуби от Финландия с 0:8 в Ловеч в световна футболна квалификация за жени в седма група. Финландките имаха пълно превъзходство през целия мач и с лекота стигнаха до седмата си победа в групата. Още до 14-та минута гостенките водеха с три гола след попадения на Жоанд в 6-та, Сааринен в 9-та и Саари в 14-та минута. В края на полувремето Аланен и Талонен добавиха още две попадения за финландките.

Пропуски за българския тим направиха Лиляна Костова в 20-та минута, когато вратарката на гостите спаси ударът й, и Нели Атанасова в 40-та минута. Още в първите осем минути на второто полувреме Талонен добави нови два гола за Финландия в 47-та и 53-та минути. В 74-та минута Руту оформи крайното 0:8. След тази загуба България остана на последното шесто място в групата с актив само от една точка и голова разлика 3:55.

Последният двубой на българките е в Ловеч с Унгария през септември. Капитанката на България Силвия Радойска изигра последния си мач за националния отбор. В актива си тя има 123 участия за последните 11 години.

Състав на България: Кр. Златева, Н. Бойчева, В. Махлелиева, В. Асенова, С. Радойска, Кр. Петрунова, Л. Костова, Н. Атанасова, Р. Славчева, Ев. Попадинова, В. Господинова /В. Кошулева,С. Петкова, В. Гоцева/

България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор