Алекс Бютнер добута 10 от Динамо (Москва) до 2:2 с Омония в Лига Европа (ВИДЕО)

Станислав Манолев влезе като тактическа смяна в края на двубоя на "Арена Химки"

Станислав Манолев поигра няколко минути при равенството 2:2 на руския Динамо (Москва) срещу кипърския Омония (Никозия) в първа среща от плейофите на Лига Европа. Българският национал замени френския национал Матийо Валбуена в 90-ата минута и доигра мача на „Арена Химки”.

Срещата започна зле за руския отбор. Непокритият Лобжанидзе засече центриране с летящ плонж и откри резултата още във 2-ата минута. Динамо успя да изравни в 33-ата минута, когато Самба вкара с глава след центриране от корнер. В средата на второто полувреме Омония отново се възползва от грешка на домакините. Фофана пое небрежно подаване на Ванкер и прати топката под гредата с удар извън наказателното поле, за да изведе гостите напред. Ситуацията за „синьо-белите” се усложни в рамките на няколко минути, когато Кокорин получи втори жълт картон за „гмуркане” в наказателното поле. Въпреки че беше с човек по-малко на терена, новото попълнение от Манчестър Юнайтед Алекс Бютнер се ускори от центъра, направи двойно подаване с Кевин Кураний и от границата на пеналтерията прати топката в далечния ъгъл – 2:2.