ЦСКА се разправи с Марек след красиви голове на „Армията” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новото попълнение Тончи Кукоч откри головата си сметка с истински снаряд

ЦСКА постигна категорична победа над новака в А група Марек  с 5:0 . Двубоят се проведе на стадион „Българска армия” пред малък брой публика. Привържениците на „червените” спазиха обещанието си осъществиха мълчаливия си протест, като те не пяха песните си, а само аплодираха при головете.

Головете за „армейците” вкараха Серджиу Буш, Антон Карачанаков, който изпълни специалитета си – неспасяем удар от пряк свободен, Тончи Кукоч, който прати истниски снаряд към Емил Михайлов от повече от 25 метра, ветеранът Александър Тунчев и Маркиньос. Той също вкара гол-шедьовър от пряк свободен удар.

ЦСКА победи убедително и другия новак в елита на пъвото също у дома – Хасково с 4:0. С този успех тимът на старши треньора Стойчо Младенов се върна на върха във временното класиране с актив от 13 точки. Тимът от Дупница е осми със седем точки.

През цялото време домакините контролираха играта, изцяло владееха инициативата и в нито един момент не дадоха възможност на противника да направи нещо по-сериозно пред вратата на Якуб Дивиш. Най-опасното положение пред „червената” врата бе сътворено от Петър Тончев, който отправи далечен удар, но чешкият вратар спаси, макар и в първия момент да изпусна топката.

Първият гол за ЦСКА падна в 16-ата минута. Серджиу Буш получи страхотен пас от Сънди, нападателят напредна, навлезе в наказателното поле и с плътен удар преодоля Михайлов, като прати кълбото между краката му. Вторият гол не закъсня и седем минути по-късно младият талант Карачанаков изпълни по майсторски начин пряк свободен удар.

Футболистите на Младенов продължи да доминират, като играта се развиваше предимно в половината на Марек. Последваха пропуски на Тони Силва, Маркиньос и Карачанаков, като всичко това доказваше неубедителните изяви на гостите в защитен план.

В 35-ата минута се отличи и хърватинът Точни Кукоч. Топката бе заложена за изпълнение на пряк свободен удар, Карачанаков обаче чукна с пета топката към Кукоч, който отправи същински снаряд – без никакви шансове за Михайлов.

През второто полувреме нищо не се промени на терена. „Армейците” не изпуснаха инициативата и можеха да се поздравят с победа с двуцифрен резултат, но домакините извършиха  много пропуски пред вратата на Марек.

В 74-ата минута Сашо Тунчев също добави името си в листата на голмайсторите. Кукоч налезе в наказателното поле, шутира, Михайлов не успя да избие добре с една ръка, топката попадна в Тунчев и той не сбърка. Крайното 5:0 и точка на разгрома за тима от Дупница сложи Маркиньос, който изпълни пряк свободен удар, пращайки топката в горния ляв ъгъл.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"