Монтана постигна победа с 1:0 над гостуващия тим на Добруджа (+СНИМКИ)

Единственият гол в мача вкара Мирослав Антонов в 59-ата минута

Монтана се наложи с 1:0 Добруджа и записа трета победа от началото на сезона и втора на стадион "Огоста". Монтанци можеха да спечелят и по-убедително, но няколко съдийски грешки спряха със засади излизащи сами срещу вратаря на гостите футболисти на домакините.

Единственият гол в мача вкара Мирослав Антонов в 59-ата минута. Тогава Ерик Почански центрира от фаул от ляво в пеналта, Здравко Лазаров чукно топката към Антонов и нападателят на домакините технично изпрати топката в мрежата.

В 23-ата минута стана най-красивото изпълнение в мача. Ерик Почански центрира отляво и Здравко Лазаров-Електричката ефектно от воле с левачката насочи топката към вратата на вратаря Николай Лазаров, но той спаси. Малко след това страничният съдия Ангел Карадалиев спря с несъществуваща засада Антонов, който се откъсваше сам срещу вратаря.

В 86-ата минута Георги Пашов пое топката от собственото си наказателно поле и стигна до вратаря на гостите, но там вместо да стреля реши да подава и спечели само ъглов. Минута след това Електричката намери на далечната греда Сергей Георгиев, но игралия отлично до момента централен защитник от 2-3 м. стреля с глава в аут.

За цял мач гостите отправиха само един-единствен опасен удар, в последната минута на първото полувреме, когато Ивайло Димитров насочи топката към вратата на Монтана, но Христо Иванов изби.

Монтана - Добруджа     1:0

СЪСТАВИ:

МОНТАНА: Иванов-кап., Михов, Пашов, Мурадов, Минчев (69 С. Георгиев, В. Георгиев, Ангелов, Антонов (75 Мичев), Здр. Лазаров (90 Хубчев), Почански