"Драконите" загубиха от Литекс

И двата отбора се оплакаха от неравномерно окастрената тревна настилка, която в централната част бе до глезените

Футболистите на "Дунав" загубиха от "Литекс" с 0:2 в мач от третия кръг на Елитната юношеска група до 17 г.

Теренът на Градския стадион в Русе обаче бе далеч от нивото на двубоя. И двата отбора се оплакаха от неравномерно окастрената тревна настилка, която в централната част бе до глезените, а на места личаха петна, в които тя е буквално изсъхнала.

Въпреки това талантите от Ловеч и Русе изиграха двуостър двубой, като домакините показаха, че нямат намерение да се предават пред по-именития съперник. Васил Дженков и Станимир Ангелов дори пропуснаха да открият от удобни положения.

Вместо това гостите отбелязаха първи. Ивайло Величков се възползва от грешка на русенската отбрана и откри за 0:1. Това вдъхнови редиците на "Литекс" и възпитаниците на бившия вратар на "Дунав" Ивайло Станев създадоха още няколко опасности пред противниковатата врата. Стражът Джем Ибрахим обаче ги неутрализира.

До края на първата част и дунавският капитан Стефан Митев пропусна да отбележи.

Малко след подновяването на играта ловешкият тим реши всичко в двубоя. Неговият капитан Томислав Йорданов се възползва от единствената грешка на Джем Ибрахим и го наказа с точен удар за 0:2.

Все пак до края дунавци продължиха да търсят първото си попадение в шампионата, но с нови пропуски се отличиха Митев и влезлият след почивката Кристофър Крикорян.

"Дунав" Русе: Джем Ибрахим, Мартин Трашлиев, Кристиян Парашкевов, Марио Тодоров, Димитър Димитров, Мерт Хасан (53 мин. - Кристофър Крикорян), Делян Алексиев, Стефан Митев, Васил Дженков, Станимир Ангелов, Дмеж Мюмюн (65 мин. - Сонер Хюсеин)

"Литекс" Ловеч: Петър Петров, Николай Георгиев, Мартин Симеонов, Ангел Лясков, Мартин Манолов, Никола Галов (68 мин. - Христин Колев), Ивайло Величков, Беркай Халил (65 мин. - Станислав Жеков), Томислав Йорданов, Николай Янков, Георги Търтов (55 мин. - Хусеин Трайков)

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига