Третодивизионен тим разби Манчестър Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милтън Кийнс Донс се подигра с „червените дяволи” на Ван Гаал и ги отстрани от турнира за купата на лигата

Третодивизионния Милтън Кийнс Донс разгроми с 4:0 гостуващия Манчестър Юнайтед в мач от втория кръг на турнира за Купата на лигата.

Дошлият това лято наставник на „червените дяволи” Луис ван Гаал направи цели 10 промени спрямо стартовия си състав, регистрирал равенство 1:1 срещу Съндърланд в неделя, като своите официални дебюти записаха Сейди Янко и Рийс Джеймс.

Първите си мачове след възстановяване от травми пък записаха Андерсон и Джони Еванс, като последният бе и с капитанската лента на своя тим, но именно той сгреши фрапантно при първото попадение.

То падна в 25-ата минута, когато северноирландецът сбърка пас в наказателното си поле и Бен Рийвс успя да подаде към Уилям Грег, който откри резултата – 1:0. Малко преди това пък Шинджи Кагава се бе контузил и на негово място се появи Аднан Янузай.

Така домакините се оттеглиха на почивка с минимална преднина, а след нея вкараха още три безответни попадения.

Пет минути след паузата топката се удари в ръката на Джони Еванс, но претенциите на „доновете” за дузпа бяха подминати от рефера Стюърт Атуел.

В 59-минута появилият се като резерва Андреас Перейра изведе отлично Уелбек и той стреля опасно, но не намери целта.

Това обаче бе едно от малкото добри положения за Манчестър Юнайтед в мача, който бе пълен с грешки на гостите. След една такава се стигна и до второто попадение в 63-ата минута. Тогава пък Майкъл Кийн сбърка при изнасянето на топката и отново Бен Рийвс намери Уилям Грег, а последният вкара втория си гол в срещата с... гърди.

Пет минути след това голмайсторът бе заменен от юношата на Арсенал, играещ под наем в МК Донс – Беник Афобе, а той също успя да се разпише на два път.

21-годишният нападател направи резултата класически в 70-ата минута, а в 84-ата надделя над почти цялата отбрана на „червените дяволи” и матира Де Хеа за 4:0.

В края Джеймс Уилсън имаше шанс да вкара почетно попадение за Юнайтед, но вратарят на домакините Дейвид Мартин затвърди отличните впечатления с хобаво спасяване и така даде още поводи за радост на феновете.

Почетино след разгрома от Арсенал: Предадохме се

Мениджърът на Челси беше крайно разочарован след 0:5 от градския съперник

Резервата Милик прати Юве на финал за Купата (ВИДЕО)

Лацио загуби драматично в Рим с 1:2 и отпадна