Лудогорец успя! "Орлите" са в групите на Шампионската лига след рулетката на дузпите, в които Козмин Моци спаси два удара на Стяуа! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският шампион изравни в края на редовното време, след което Козмин Моци спаси "зелените" при дузпите!

Лудогорец се класира в групите на Шампионската лига в уникален мач, спечелен със 7:5 (1:0 в редовното време) от "зелените" след изпълнение на дузпи! "Орлите" станаха вторият български отбор след Левски, който влиза в лигата на големите.

След победата с 1:0 на Стяуа в първия мач, българският шампион бе много близо до отпадането, но феноменален гол от воле на Вандерсон прати мача в продължения.

В продълженията и двата отбора повече се пазеха и играеха с мисълта за дузпите. В 119-ата минута обаче българският шампион остана с човек по-малко, след като вратарят Владислав Стоянов получи директен червен картон.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Валера се измъкна сам срещу Стоянов, той излезе извън наказателното си поле да го пресрещне и се хвърли на шпагат. Валера бутна топката и стражът на Лудогорец го фаулира, за което бе и изгонен.

Георги Дерменджиев нямаше право на повече смени и трябваше Козмин Моци да застане на вратата на "орлите" за дузпите. Румънският бранител се справи повече от блестящо и спаси цели два наказателни удара, като така прати отбора си в лигата на най-големите отбори в Европа.

Лудогорец бе по-добрият отбор през целите 120 минути. Това, което обаче липсваше на "орлите" бе завършващият удар. Футболистите на Георги Дерменджиев разчитаха повече на центрирания и удари отдалече, които така и не затрудниха Арлаускис.

|

В 63-тата минута Стяуа бе много близо да поведе. Шукала бе оставен да стреля с глава, но Влади Стоянов спаси удара му, гредата също помогна и резултатът се запази 0:0.

След това положение, отборът на Стяуа се затвори и бе много близо до това да се класира, благодарение на аванса си от първата среща. Марселиньо можеше да откри резултата още в 76-ата минута, но останал сам срещу Арлаускис, се засуети и ударът му бе блокиран от двама бранители на гостите, които успяха да се върнат.

Така се стигна до щастливата 90-а минута, в която резервата Вандерсон вкара мача в продължения. Само пет минути след като се появи на терена бразилецът донесе гола, който изравни резултата от двата мача.

Ешпиньо центрира от корнер, Шукала успя да изчисти, но топката попадна точно на волето на Вандерсон, който безмилостно изпрати топката в горния ляв ъгъл на Арлаускис.

В продълженията и двата отбора мислеха повече за дузпите.  Трудно се стигаше до интересни ситуации пред двете врати. Йордан Минев бе един от най-активните, но всички негови центрирания бяха уловени от стража на Стяуа.

Така се стигна до злощастната, а може би и щастливата, 119-а минута. Варела бе изведен сам срещу Стоянов, българският вратар закъсня с шпагата и като последен човек получи директен червен картон.

Лудогорец нямаше право на повече смени и Козмин Моци облече фланелката на Иван Чворович и застана под рамката на вратата. Футболистите на Стяуа не получиха възможността да тестват Моци в игрално време и се стигна до дузпи.

Първият наказателен удар за Лудогорец бе отбелязан не от кого да е, а от самият Моци. Кешерю изравни след това, а пък Вандерсон изпусна за "орлите". Точно героят, който вкара мача в продълженията.

Но след това се роди новият герой - Козмин Моци. Бранителят с фланелката на Чворович спаси дузпата на Пирвулешчу. Последваха по четири точни удара и за двата отбора и се стигна до седмите дузпи.

Ешпиньо не пропусна от бялата точка и Рапа застана зад топката. Рапа стреля несериозно и Козмин Моци успя да улови топката. Така - с две спасени дузпи и точно изпълнение от бялата точка румънският бранител се превърна в героя за българския шампион и го класира за групите на Шампионската лига.

Жребият за груповата фаза е утре от 18:45 часа българско време.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)