Левски победи Черно море с гол от дузпа на Валери Божинов в 95-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят пред погледа на Херо на празния "Георги Аспарухов" завърши инфарктно

Левски победи Черно море с гол от дузпа на златната резерва Валери Божинов в 95-ата минута.

Пред погледа на Димитър Димитров-Херо, който ще стане треньор на „сините” от зимата, два пропуска направи Луис Педро, а Божинов удари греда. И когато се виждаше, че срещата приключва при нулево равенство, главният рефер Ивайло Стоянов от Петрич отсъди спорна дузпа в добавеното 4-минутно продължение, която бившият национал реализира.

Никола Спасов пък допусна загуба във втория си мач, откакто застана начело на „моряците”. След победата с 3:0 над Локомотив (Пловдив) днес водените от него варненци бяха на път да запишат боево равенство, но не успяха, а техният играч Живко Атанасов бе изгонен за нарушението срещу Луис Педро, което започна извън наказателното поле. Черно море остана без успех в София срещу Левски от 1958 г.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Черно море пресираше Левски в първите минути и при една лошо изчистена топка от страна на Белаид Райков изскочи на стрелкова позиция, но прати слабо в аут.

В ответната атака домакините изпуснаха най-чистото си положение. Гаджев поднесе топката на тепсия за непокрития Луис Педро, който опита да отбележи с плонж, но заби в земята и топката отскочи в аут, а крилото се удари в страничната греда.

Последваха по-активни минути за „сините”, но това, което липсваше, беше завършващият пас. А когато комбинираха добре пред вратата на Китанов, стреляха или в него, или неточно. Освен това хората на Гонзо не бяха достатъчно остри и не се възползваха от пространствата в защитата на Черно море, които не се откриваха толкова често.

В 33-ата минута може би голов удар на Луис Педро рикошира и излезе в корнер, а в 39-ата Черно море изравни положенията с шут на Симеон Райков, който „изпари” ръцете на Наумовски. Вратарят не успя да хване топката, която се запъти страховито към голлинията, но все пак успя да я догони.

Минута преди почивката топовен удар на Божилов под гредата бе спасен с вещина от плонжиралия Наумовски.

Левски доминираше и след подновяването на играта, но отново не можеше да намери път към вратата на Черно море. Луис Педро имаше възможност да обстрелва с глава вратата в 48-ата минута, но прати високо в аут.

Домакините усилиха своя натиск. В 68-ата минута топовен удар на Гаджев бе отразен майсторски от Китанов. Изобщо, Гаджев, Луис Педро и резервата Бедоя подложиха под обстрел вратата на Черно море, но без никакъв успех. Класата липсваше.

Валери Божинов трябваше да спасява положението за Левски, след като стана от пейката. Луис Педро обаче бе замесен при второто чисто положение на „сините”. Той получи от Гаджев, като Сашо Александров се размина с топката, но колегата му Котев пресече удара на бразилеца от наказателното поле.

В 86-ата минута Божинов удари греда с фалцов шут от свободен удар, който Китанов нямаше как да спаси.

В 4-ата минута от добавеното 4-минутно продължение Луис Педро се откъсна, беше задържан преди да навлезе в наказателното поле от Живко Атанасов и се строполи в пеналтерията. Това беше достатъчно на главния съдия да посочи бялата точка и да покаже червен картон на Атанасов. Божинов уверено реализира, а Георги Иванов – Гонзо вдигна победоносно ръце.

Така Левски записа трета поредна домакинска победа и се изкачи на 6-ото място с 10 точки, с 3 по-малко от лидера ЦСКА. Черно море остана предпоследен със своите 5 точки.

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона