Берое U17 удари Лудогорец U17 в края

„Берое“ U17 надделя с 1:0 при гостуването си на връстниците си от „Лудогорец“ в среща от IV кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Във всичките 80 минути двата отбора не се страхуваха да атакуват противниковите врати, което предразположи двубоят да протече динамично и изпълнен с положения.

С успеха се увенчаха „заралии“, които успяха да измъкнат победата пет минути преди изтичането на редовното време. Светомир Георгиев отне топка в центъра на терена по отличен начин и потърси Калоян Динев, който изведе намиращия се на границата на големия паналт Цветелин Атанасов на стрелкова позиция. Без подготовка нападателят шутира в горния ляв ъгъл на вратата, матирайки стража на „Лудогорец“ за 0:1.

По този начин възпитаниците на Владислав Януш си осигуриха трета победа от четири двубоя и вече са с актив от 9 точки, колкото имат и „Лудогорец“. До днес домакините бяха непобедени в Елитната група. В сряда „Берое“ U17 приема тима на „Чавдар“ (Етрополе) на стадион „Локомотив“ от 17:00 часа.

Съставът на „Берое“ U17 за днешния мач: Веселин Добрев – Ивайло Стоянов, Станислав Белчев, Калоян Динев, Ангел Денчев – Петър Болградов (63′ – Надим Ангелов), Атанас Панов, Неделин Бакърджиев (55′ – Иван Червенаков), Руси Чернаков (50′ – Светомир Георгиев) – Преслав Георгиев, Цветелин Атанасов (68′ – Янчо Янчев); старши треньор: Владислав Януш