Марк Кома продължава да води убедително при мотоциклетистите на Рали "Дакар"

Мотоциклетистът на КТМ Марк Кома продължава да води убедително в състезанието с мотори на рали "Дакар", въпреки слабото си представяне във втория етап.

Испанецът финишира едва 17-и по трасето от Санта Роза де ла Пампа до Пуерто Мадрин, но това не му попречи на има комфортен аванс от 13:47 минути пред холандеца Марк Верховен, който спечели втория етап и излезе втори в общото класиране.

Втори след Верховен завърши съотборника му от КТМ Сирил Деспре, а трети остана сънародникът на французина Давид Фретен, който заема същото място и в генералното класиране.