Куп звезди играха в "Мача на мира" на папа Франциск

Диего Марадона и Роберто Баджо бяха само част от невероятното съзвездие футболни легенди

Диего Марадона и Роберто Баджо бяха само част от невероятното съзвездие футболни легенди, събрали се в международен мач, организиран от Папа Франциск - "Мач за мир".

Освен тях, на терена в зрелищния спектакъл с девет гола се появиха Фернандо Муслера, Диего Лугано, Иван Кордоба, Хосе Чамот, Хавиер Занети, Диего Симеоне, Кристиан Ледесма, Карлос Валдерама, Алесандро Дел Пиеро, Иван Саморано, Давид Трезеге, Франческо Толдо, Андрий Шевченко, Мауро Икарди, Емре Бельозоглу, Джанлуиджи Буфон, Габриел Хайнце, Валтер Самуел, Никола Легроталие, Уго Кампаняро, Раджа Наинголан, Рики Алварес, Хуан Итурбе и Херман Денис.

Аржентинският Папа, който е отявлен футболен фен, не бе на срещата, но прие и двата отбора по-рано през деня в понеделник, а освен това отправи специално послание от видео мониторите на Стадио Олимпико.

Идеята за такъв благотворителен мач се роди по време на посещение на Хавиер Занети при Папата миналата година. Освен, че зове за мир, мачът събира средства за деца в риск.

Двата отбора носеха имената на две фондации - една, основана от Папата, и една на Занети.

Тимът на Занети изоставаше с два гола на почивката, но след това обърна развоя на срещата, и победи с 6:3. Един от най-красивите моменти в мача бе фантастичен пас на Марадона към Баджо, който се разписа във вратата на противника.

Невероятно или не, Марадона игра 90 минути, макар и на ходом през второто полувреме! Освен огромният интерес от страна на медии и фенове към аржентинеца, и останалите легенди на терена буквално го затрупаха с внимание.

Хуан Итурбе, Баджо, Шевченко от дузпа, а след това и с виртуозно попадение, Мауро Икарди, бяха част от голмайсторите в двубоя.