Дунав отнесе и Бенковски

"Дунав" постигна поредната си убедителна победа след 7:1 срещу "Бенковски" Бяла в мач от четвъртия кръг на Североизточната "В" група.

"Дунав" постигна поредната си убедителна победа след 7:1 срещу "Бенковски" Бяла в мач от четвъртия кръг на Североизточната "В" група. "Драконите" контролираха двубоя изцяло и могат да съжаляват, че не записаха двуцифрен резултат на Градския стадион в Русе.

Още в първата минута центриране на Андреас Васев отляво намери Мирослав Будинов, който прехвърли технично с пета вратаря Мартин Милонов, но бранител на гостите изчисти от голлинията. Само три минути по-късно обаче първото попадение стана факт. Защитник на "Бенковски" игра с ръка в наказателното поле и реферът Димитър Желязков отсъди дузпа за дунавци, реализирана от Ивайло Раденцов.

В 12-та минута резултатът стана 2:0, след като Будинов навърза отбраната на съперника и прати топката в мрежата на беленския тим с точен шут от границата на наказателното поле.

Последваха още няколко положения за отбелазване на гол в гостуващата врата, но намеси на Милонов и Дамян Дамянов спасиха удари на Будинов, Атанас Атанасов и Георги Чакъров. Все пак в 42-та минута резултатът стана класически след точен изстрел на Диян Димов от около 20 метра.

Първата част приключи при 3:0, но само две минути след подновяването на играта вече бе 4:0. Михаил Милчев засече центриране в наказателното поле на гостите с глава и записа името си сред голмайсторите. Влезлият след почивката Йордан Димитров покачи на 5:0 в 60-та минута, след като успя да надбяга противниковата отбрана и прехвърли излезлия да го пресрещне Милонов. Младият нападател обаче престоя на терена по-малко от 25 минути, тъй като стъпи накриво при опит да повтори изпълнението си малко по-късно.

В 73-та минута зрителите на Градския стадион станаха свидетели и на най-атрктивния гол в срещата. Първо Раденцов опита със странична ножица да стреля, но Милонов спаси. Будинов обаче го изненада с класическа "ала Пиола" отблизо и направи 6:0.

Улисани в атака дунавци допуснаха и 2 пробива в наказателното си поле, при един от които "войводите" от Бяла спечелиха дузпа, реализирана от Ивайло Иванов в 86-та минута.

В добавеното от съдията време Будинов оформи своя хеттрик, след като засече с глава отблизо центриране от ъглов удар.

Така "Дунав" продължава да е първи в класирането на Североизточната "В" група, като след 4 мача има пълен актив от 4 победи и голова разлика 21:1. В следващия кръг "драконите" гостуват на "Калиакра" Каварна на 14 септември, неделя, от 17 ч. Двубоят ще бъде излъчен в пряко предаване от "Канал 3".

"Дунав" Русе:
Цветомир Цанков, Николай Колев, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов (84 мин. - Мартин Иванов), Диян Димов, Ивайло Раденцов, Динко Станчев (54 мин. - Йордан Димитров) (77 мин. - Светослав Читаков), Андреас Васев, Георги Чакъров, Мирослав Будинов.

"Бенковски" Бяла: Мартин Милонов, Юлиян Игнатов (70 мин. - Димитър Брашнаров), Дамян Дамянов, Огнян Брайнов, Ивайло Лазаров, Пламен Божанов, Ивайло Иванов, Ивайло Цветков (46 мин. - Цветан Ганев), Николай Иванов, Пламен Петров, Даниел Панайотов.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили