ПСВ опустоши Фейенорд с 10:0 (видео)

Ники Михайлов с цял мач при успех на Твенте

ПСВ Айндховен премаза Фейенорд с 10:0 и нанесе най-тежкото поражение в историята на бившия европейски клубен шампион.

Двубоят, който по традиция е супердерби, само издълба дъното за ротердамци, които са в отчайваща форма и са в дъното на класирането.

Фейенорд бе губил най-много с 2:8 от Аякс на 18 септември 1983 година.

Станислав Манолев не игра за ПСВ, тъй като все още лекува травма.

Головата фиеста на "Филипс стейдиъм" започна в 23-та минута, когато Джонатан Рийс вкара за 1:0. Кевин Леердам бе изгонен с втори жълт и червен картон в 34-та минута, и гостите от Ротердам останаха с човек по-малко. Бразилецът Рийс добави още две попадения и оформи своя хеттрик, а Балаш Джуджак и Джърмейн Ланс вкараха по още два гола. Ола Тойвонен, Ибрахим Афелай и Орландо Енгелаар се разписаха по веднъж за крайното 10:0.

Николай Михайлов пази цял мач на вратата на Твенте за успеха с 3:2 над АДО Ден Хааг. Твенте продължава да диша във врата на лидера ПСВ, като има две точки по-малко от тима от Айндховен, които е с 24.