Съперник на Левски загуби дербито в Белгия

Гент отстъпи с 1:2 в гостуването си на Стандарт Лиеж

Съперникът на Левски в Лига Европа Гент загуби дербито на кръга в белгийското първенство, с 1:2 като гост на Стандарт Лиеж.

Така след 12-ия кръг Лиеж събра 23 точки, с които излезе на второ място в класирането. До момента на тази позиция се намираше именно Гент, който вече заедно с Мехелен и Серкъл (Брюж) си поделя 3-5 място. Начело с 29 точки е отборът на Генк.

В България Левски се наложи над Гент с 3:2, а ответната среща в Белгия е на 1-и декември. Домакините от Стандарт бяха по-добри и заслужено спечелиха.

Те откриха резултата в 42-ата минута чрез Мохамед Чите, а в 46-ата Мехми Карсела удвои. В 56-ата минута Аксел Вицел пропусна да вкара дузпа за домакините от Лиеж, след като Бернд Тайс фаулира автора на второто попадение Карсела. Съдията отстрани Тайс от игра и гостите продължиха с 10 души.

Въпреки това те върнаха едно попадение в 81-ата минута чрез Елимане Кулибали, а в края дори можеха и да изравнят, но това не стана.