Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

13 септември 2014 20:50 Велизар Антов

Берое отвя Марек с хеттрик на Венци Христов (ВИДЕО+СНИМКИ)

Официален сайт на Берое

Берое постигна лесна победа над Марек в двубоя от осмия кръг на А група, който се проведе на стадиона в Стара Загора пред около 3000 зрители. Заралии спечелиха трите точи без никакви проблеми след крайното 4:0, а националът Венцислав Христов, който донесе  победата за България над Азербайджан, се отличи с хеттрик. Самир Аясс бе другият голмайстор за домакините.

Гостите от Дупница имаха своите шансове за почетно попадение, но бяха пропилени с лека ръка. Най-чистото за тима на Тони Велков бе пред Крум Бибишков през второто полувреме, но той не намери очертанията на вратата при добавка. Головата суша за дупничани продължава вече над 400 минути...

Така, Берое се изкачиха до второто място с 15 точки, колкото има и Лудогорец, докато Марек е на осмата позиция със 7 точки.

Тимът от Стара Загора игра спокойно и уверено срещу новака в елита на първенството. Футболистите на Петър Хубчев в нито един момент не изпуснаха инициативата през първото полувреме и постоянно се организираха атаки към вратаря Емил Михайлов, който, заедно с бранителите пред него, имаше много работа. Отборът на треньора Велков действа плахо и чакаше своите шансове на контраатака, но налаганата преса на заралии не позволи на гостите от Дупница да застрашат наистина сериозно Благой Макенджиев.

В 15-ата минута се стигна до спорно положение, при което домакините имаха претенции за дузпа. Тогава Емил Виячки докосна топката с ръка, след като Михайлов я изби, но главният съдия не посочи бялата точка, която е на 11 метра от голлинията.

Нищо обаче не можеше да наруши ритъма на Берое. Домакините играха без никакво напрежение, разликата в класите между двата отбора ясно се виждаше и логичното се случи в 18-ата минута. Тогава националът Венци Христов откри резултата, след като завърши хубава атака на своите с глава, пращайки топката в горния ляв ъгъл.

Берое запази стила на играта си и да търси втори гол. При гостите също нищо не се промени. В 34-ата минута „зелено-белите” удвоиха преднината си. След идентична атака при първия гол падна попадението. Салим Керкар намери с прецизно центриране Самир Аясс, който с глава остави безпомощен Михайлов. При този резултат завърши и първата част на двубоя. Беройци удариха и две греди през първото полувреме.

Второто полувреме започна по-възможно най-добрия начин за заралии. В 47-ата минута Венци Христов отново попадна в прегръдките на своите съотборници. Националът отново получи пас като по конец от Пенев и с глава направи преднината класическа.

Най-чистото положение за гол пред Марек се откри пред Крум Бибишков малко след третия гол. Той шутира силно към Макенджиев, топката се отби в гърдите му и отново попадна в краката на нападателя, но при втория опит той стреля в аут. В хода на второто полувреме гостите от Дупница отправиха още няколко удара към вратата, но без резултат. Освен това  бранителите на домакините реагираха стабилно в определени ситуации и запазиха „суха” мрежата си.

До последно Берое не изпусна инициативата. И резултатът се увеличи. Венци Христов оформи своя хеттрик, след като завърши добра бърза атака по левия фланг. До края тимът на Хубчев можеше да вкара и още…

Събития

90+2' Край на мача Край на мача! Берое разгроми Марек с 4:0.
90' 2 минути добавено време.
88' Удар Удар на Станислав Костов от ъгъла на големия пеналт е уловен от Емил Михайлов.
85' Пропуск за Берое! Спировски не успя да добави топката във вратата, след като Михайлов изби удар на Христов.
79' Гол Гооол за Берое! Венци Христов оформи своя хеттрик! Той завърши страхотна бърза атака по левия фланг.
77' Удар Изненадващ и красив удар на Стефан Спировски от 40 метра, но топката преминава на педя над целта.
68' Смяна за състезател влизащ в игра Спировски ще доиграе двубоя.
68' Смяна за състезател излизащ от игра Мапуку е заменен в тази минута на мача.
67' Двойно подаване между Венцислав Христов и Жуниор Мапуку завършва с центриране на последния, но бранител на гостите изчиства в ъглов удар. При последвалото центриране на Керкар, Костадинов не успя да учели вратата от близо.
66' Удар Керкар стреля силно, но неточно.
64' Смяна за състезател излизащ от игра Голмайсторът Аясс получава почивка.
64' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в Берое - Крис Гади влиза на терена.
60' Удар Джоман шутира силно, но неточно.
56' Жълт картон Жълт картон за Димитров, който направи груб фаул срещу Аясс.
52' Смяна за състезател влизащ в игра Димитър Димитров получава възможност да се изяви.
52' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в редиците на Марек - Кръстовчев сяда на пейката.
51' Жълт картон Жълт картон за Бибишков заради симулация.
49' Bнимание Невероятен пропуск за Марек! Бибишков шутира силно, Макенджиев не успя да се намеси добре и позволи кълбото отново да отиде в краката на нападателя, той обаче стреля в аут.
47' Гол Гооол за Берое!! Отново Венци Христов е точен с глава след центриране на Пенев.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме.
45' Край на мача Край на първото полувреме.
44' Центриране Аясс центрира в пеналта, където обаче Борислав Николов с глава успя да изчисти.
43' Удар Силен удар на Венци Христов, но Емил Михайлов скочи и успя да избие топката.
36' Борислав Николов пробва нещо средно между центриране и удар, но Макенджиев се извисява над всички и сигурно лови.
34' Гол Гооол за Берое!! Керкар центрира в наказателното поле, след като финтира бранител, където Самир Аясс с глава праща в левия ъгъл неспасяемо топката.
33' Греда Още една греда удрят заралии. Пенев центрира много добре към Костадинов, той с глава разтресе горната греда на вратата на Марек.
29' Отборът на Берое владее повече топката, разиграва по-добре и търси по-настоятелно гола. Гостите от Марек разчитат предимно на контраатаки.
27' Центриране Тончев центрира в наказателното поле на Берое и спечели ъглов удар. След неговото изпълнение Керкар с глава успя да изчисти без проблеми.
22' Греда Венци Христов стреля силно от пряк свободен удар, Михайлов я удари и топката се отби от горната греда.
21' Жълт картон Картон за Андонов, който извърши грубо нарушение.
18' Гол Гоол за Берое!! Пенев центрира към Христов, който засече с глава и не остави никакви шансове на Михайлов. Националът прати топката в горния ляв ъгъл.
15' Bнимание Емил Виячки грешки при върната топка, Венцислав Христов я отнема и напредва, Емил Михайлов обаче излиза напред и успява да избие кълбото, като остава съмнение, че прави това в ръката на Виячки, но реферът преценя, че дузпа няма.
6' Удар Удар с глава на Мапуку, но топката прелетя покрай лявата греда на Михайлов.
1' Начало на мача Начало на двубоя в Стара Загора!