Монтана спечели очаквано срещу Спартак Варна (СНИМКИ+ОТЗИВИ)

Здравко Лазаров се сблъска със страничния съдия Юлиян Тодоров, който падна по гръб на новата лекоатлетическа писта на стадион "Огоста"

Монтана спечели очаквано срещу Спартак Варна с класическото 3:0 и продължава да е едноличен лидер в класирането на „Б” група. Двубоят се игра пред малко повече от 1000 зрители на стадион „Огоста” и бе изгледан от европейския вицешампион в спринта на 100 метра за младежи Денис Димитров. Куриозен момент пък развесели трибуните в 54-ата минута, когато в опита си да догони една топка Здравко Лазаров се сблъска със страничния съдия Юлиян Тодоров, който падна по гръб на новата лекоатлетическа писта.

Домакините превъзхождаха през цялата среща, а за 90 минути гостите от морската ни столица имаха само един удар към вратата на Христо Иванов. Резултатът бе открит в 44-ата минута, когато Владимир Мичев центрира отляво, а в наказателното поле Роналд Димитров игра с ръка и главният съдия Петър Григоров, за който това бе първи мач в професионалния футбол, отсъди дузпа. От бялата точка Здравко Лазаров вкара в обратния ъгъл на вратаря Крушарски за 1:0. Секунди преди почивката отново Електричката можеше да покачи, но топката срещна напречната греда.

2:0 направи Асен Георгиев в 52-ата минута. Тогава Почански и Мичев разиграха при корнер, последният центрира и централният защитник на домакините се разписа с глава. Това е втори гол от начолото на сезона за 20-годишният футболист. Резултатът стана класически в 83-ата минута. Раиф Мурадов центрира отляво на далечната греда, там бе Сергей Георгиев, който свали елегантно на Здравко Лазаров и Електричката с техничен покрай вратаря изпрати топката в мрежата за 3:0.

Монтана - Спартак (Варна) 3:0
Монтана: Христо Иванов-кап., Георги Пашов, Иван Михов, Асен Георгиев, Раиф Мурадов, Валери Георгиев, Йордан Тодоров, Владимир Мичев (81-Ятко Ангелов), Иван Минчев (71-Мирослав Антонов), Здравко Лазаров, Ерик Почански (67-Сергей Георгиев). Треньор: Ферарио Спасов.
Спартак: Ивайло Крушарски, Георги Щерев (46-Петър Петров), Николай Чипев, Пламен Иванов (22-Евтим Димитров), Никола Радулович, Тодор Вълканов, Славомир Събков, Радомир Тодоров-кап., Роналд Донев, Ивайло Русев (68-Даниел Хараламбов), Станимир Димитров. Треньор: Златко Янков.
Голмайстори: 1:0 Здравко Лазаров (44 дузпа), 2:0 Асен Георгиев (52), 3:0 ЗдравкоЛазаров (83).
Жълт картон: Славомир Събков (Спартак Вн).
Главен съдия: Петър Григоров.
Помощници: Юлиан Тодоров, Мартин Никифоров.