Пирин се изкачи на второто място след драматична победа над Раковски

Благоевградският Пирин постигна драматична победа с 2:1 над Раковски в среща от 6-ия кръг на „Б” група след обрат в последните шест минути, предаде репортер на Novsport.com.

През първата част домакините имаха пълен превес, но направиха няколко сериозни пропуска чрез Влади Златинов и Тони Тасев. През втората част „орлетата” станаха още по-активният отбор на терена. Най-изненадващо обаче гостите от Раковски поведоха в 72-ата минута при голямо неразбирателство между капитана Георгиев и вратаря Бахтарлиев, което позволи на нападател на гостите да се разпише сам на празна врата с глава.

Шест минути преди края Тони Тасев чукна с едно докосване към Хаджииванов, който изведе вдясно Мартин Тошев и влезлият малко по-рано като резерва нападател изравни с диагонален удар по земята. Минута преди да изтече редовното време опитният ляв бранител на Пирин Андрей Стоев прониза мрежата на гостите с тупалка извън наказателното поле, която се оплете в горния десен ъгъл.

В минутите до края авторът на първия гол за домакините Мартин Тошев получи директен червен картон за грубо влизане отзад в краката на съперник без топка.

Имаше по един отменен гол за Пирин и в двете полувремена след правилни решения за засади.

Победата качва Пирин на второто място в класирането с актив от 13 точки, с две по-малко от лидера Монтана. Раковски допусна пета загуба и остава в зоната на изпадащите.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили