Сампдория отказа Торино като домакин

Тимът на Синиша Михайлович се наложи с 2:0

Сампдория постигна важна победа в третия кръг на Серия А. Отборът на старши треньора Синиша Михайлович победи с 2:0 Торино като домакин на стадион „Луиджи Ферари”. Точни бяха Маноло Габиадини и Стефано Окака съответно през първото и второто полувреме.

Като цяло двата отбора не предложиха особено качествен двубой в първия неделен мач от втория кръг на първенството. Първият гол за Ил Дория падна след точен шут на Габиадини от фаул. В началото на втората част нападателят на домакините отново пробва мерника си при подобна ситуация, но този път горната греда спаси вратата на "биковете".

В 79-ата минута Окака, който преди пет години реализа гол за Рома във вратата на ЦСКА в турнира Лига Европа, покачи на 2:0. Реализаторът на Самп направи отличен пробив по десния фланг и въпреки че дълго време бе държан за фланелката, с хубав удар в обратния ъгъл направи 2:0.

С тази победа Сампдория е на заема третото място във временното класиране с актив от 4 точки. Торино е на 11-ата позиция с 1.