Инфарктен първи мач на Лудогорец в Шампионската лига! Гол от дузпа на Стивън Джерард лиши българския шампион от първа точка в турнира (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Зелените" нямаха късмет на "Анфийлд" - Роман Безяк удари греда и получиха гол от дузпа в добавеното време

Лудогорец започна със загуба първото си участие в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът на Георги Дерменджиев допусна поражение с 1:2 като гост на Ливърпул.

Марио Балотели даде аванс на "червените" в 82-рата минута, Дани Абало изравни в 91-вата, но минута по-късно бе свирена много спорна дузпа за Ливърпул, която Стивън Джерард превърна в гол.

Българският шампион се държа изключително достойно в първия си мач в най-престижния европейски клубен турнир. На моменти дори момчетата на Георги Дерменджиев не само играха като равен с равен, но на някои моменти стояха и по-добре на терена.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Новият вратар на "зелените" Милан Борян направи страхотен дебютен мач, но за съжаление в самия край на двубоя бе свирена доста спорна дузпа, която малко или много ще заличи добрите впечатления от представянето му.

Ливърпул се опита да упражни първоначален домакински натиск. Мърсисайдци направиха няколко атаки, като нито една от тях не успя да застраши вратата на Борян.

"Червените" разчитаха повече на центрирания и далечни удари, които не затрудняваха стража на Лудогорец. В най-опасната ситуация Коутиньо стреля от около 12-13 метра, но Борян се справи блестящо.

През първата част "зелените" стреляха на два пъти към противниковата врата, но нито веднъж не успяха да намерят очертанията. Първият точен изстрел дойде в 54-тата минута, когато силен удар на Кайсара бе избит от Миньоле.

Тимът на Брендън Роджърс започна по-добре втората част. Манкийо имаше прекрасна възможност да даде преднина на домакините. Останал сам срещу Борян обаче стреля над вратата.

Постепенно българският шампион успя да изравни играта. "Зелените" направиха някои опасни контраатаки. В 72-рата минута Мишо Александров изведе Безек на перфектна позиция, нападателят на Лудогорец преодоля Миньоле, но за нещастие ударът му срещна десния страничен стълб.

След като цял мач беше незабележим, Балотели показа защо бе купен за 16 милиона паунда. Италианският нападател получи топката между Моци и Анисе, обърна се и със страхотен диагонален удар заби топката в далечния ъгъл на Борян.

Българският шампион обаче не се отказа. Влезлият като резерва Дани Абало успя да изравни. Друга смяна на Дерменджиев - Юнес Хамза изведе Абало, той се справи със Сако, премина покрай Миньоле, след което заби топката в опразнената врата, отбелязвайки втори гол за български отбор и дебютен за Лудогорец в турнира.

За нещастие обаче съдията отсъди дузпа в полза на Ливърпул минута по-късно. Манкийо се просна в наказателното поле, съдията се хвана, показа бялата точка и извади жълт картон на прекрасно представилия се Борян. Зад топката застана Стивън Джерард, който беше безкомпромисен при изпълнението.

Така Лудогорец започна със загуба участието си в груповата фаза на Шампионската лига, но не само остави добри впечатления. "Зелените" отбелязаха гол на "Анфийлд" и дадоха надежди на българските фенове, че могат да станат свидетели и на първа българска победа в турнира.

Следващият мач на Лудогорец в Шампионската лига е на първи октомври, когато на стадион "Васил Левски" пристига европейският клубен шампион Реал (Мадрид). "Кралете" започнаха защитата на короната си с разгром с 5:1 над Базел.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!
Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"