Европейският вицешампион Атлетико се сгромоляса в Пирея (ВИДЕО)

Олимпиакос удари испанския шампион с 3:2 на старта на битката в Група А

Гръцкият шампион Олимпиакос натри носа на испанския първенец Атлетико Мадрид с 3:2 в Пирея на старта на битката в Група А на Шампионска лига.

На „Йоргос Караискаки” гръцкият шампион превърна вечерта в мъка за европейския вицешампион.

13-ата минута се оказа фатална за „дюшекчиите”. Гърците изпълниха късо един корнер и Афелай чукна за Артур Масуаку, който си нагласи топката и отдалеч прати много точно в долния десен ъгъл – 1:0.

Испанският шампион тъкмо започваше да намира ритъма, когато получи втори кинжален удар. Домингес проби по левия фланг и върна навътре към центъра за Ибрахим Афелай, който използва ужасно неразбирателство между Марио Суарес и Ансалди, за да матира вратаря Облак за втори път.

Марио Манджукич успя да върне Атлетико в мача преди почивката. Ансалди центрира отляво и Манджукич с глава засече по перфектен начин, за да намали на 2:1.

Мадридчани поеха контрола над играта след почивката. След час игра Гризман виждаше как бележи, но Роберто спаси удара му към горния десен ъгъл.

Надеждите на Атлетико за обрат бяха попарени в 73-ата минута. Касами надбяга Годин отдясно и пусна за Митроглу на първа греда, а провалилият се като рекордна покупка във Фулъм нападател елиминира защитник с първото докосване, а после разстреля Облак за 3:1.

4 минути преди кря Коке пусна за Гризман на втора греда и френският национал заби под гредата за 3:2, но Атлетико нямаше сили за повече и тимът на Диего Симеоне започна с поражение в Група А.