Зенит припомни на Бенфика за прокобата (ВИДЕО)

Руският тим се наложи с 2:0 над 10 от португалците

Силно начало за Зенит в Шампионската лига. Руският отбор се наложи с 2:0 като гости над Бенфика, а португалският шампион доигра двубоя с човек по-малко след червения картон на вратаря Артур.

Това бе първа домакинска загуба за Бенфика в европейските клубни турнири след 51 успешни мача.

Голмайстори за тима на Андре Вияш-Боаш стана Хълк и Аксел Витцел.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута. Тогава Шатов намери много добре бразилеца Хълк, който с плътен удар не остави шансове на Артур. Червеният картон бе показан в 18-ата минута и задачата за португалците непосилна. Вратарят събори извън наказателното поле изведеният сам срещу него Дани и главтия съдия моментално го изгони. Руснаците поеха изцяло инициативата и не изпуснаха контрола в срещата до последно.

В 22-ата минута Дани центрира от ъглов удар, в наказателното поле Витцел се оказа най-съобразителен и с глава удвои. Така той наказа бившия си отбор и му припомни за зловещата прокоба – 100 години без никакъв трофей в Европа.