Първо попадение на Фабрегас не стигна на Челси срещу Шалке в повторния дебют на Дрогба (ВИДЕО+СНИМКИ)

Клаас-Ян Хунтелаар открадна точка от "Стамфорд Бридж"

Челси се препъна в първия си мач в новия сезон в Шампионската лига. Тимът на Жозе Моуриньо допусна изравняване до 1:1 при домакинството си на Шалке 04.

Дидие Дрогба направи повторния си дебют за лондончани. Котдивоарският нападател имаше някои възможности да отбележи завръщането си в Челси с гол, но така и не успя да се разпише.

Сеск Фабрегас изведе "сините" от Лондон напред в резултата още в 11-ата минута с първото си попадение за Челси. Самият Фабрегас отне една топка в средата на терена, като останаха съмнения дали не е извършил нарушение. Азар пое кълбото, след което го пусна красиво с пета към испанеца и за Фабрегас остана най-лесното.

Полузащитникът на Челси вече има шест асистенции и един гол в първите си пет мача за лондончани.

Домакините обаче не успяха да задържат преднината си. В 62-рата минута Клаас-Ян Хунтелаар изравни. Нападателят на "кралскосините" мина като на парад през отбраната на Челси, след което заби топката безпощадно в долния десен ъгъл на Куртоа.

След като и другият мач от група "G" между Марибор и Спортинг (Лисабон) завърши 1:1, четирите отбора са с еднакви показатели. Шалке и Спортинг обаче заемат първите две места, тъй като имат повече голове на чужд терен.