Стяуа вкара 6 гола за едно полувреме в Букурещ

Румънският първенец разби Олборг, Динамо (Киев) с класика над Рио Аве

Румънският шампион Стяуа (Букурещ) разби с 6:0 гостуващия Олборг в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа. Домакините, които бяха отстранени от Лудогорец в плейофите за влизане в Шампионска лига, вкараха всичките си попадения през втората част.

Лучиан Санмартян откри в 51-ата минута, а 6 по-късно вратарят на гостите Николай Ларсен повали нападател на съперника в пеналта и получи директен червен картон.

Реферът отстъди и дузпа за румънците, превърната в гол от резервата Русеску.  После се развихри Клауди Кесеру, който наниза хеттрик за десетина минути, разписвайки се последователно в 61-ата, 65-ата и в 72-рата. Крайното 6:0 пък бе оформено в 73-ата от споменатата вече резерва Русеску.

Така Стяуа започна с победа участието си в Лига Европа, а в другата среща от групата Динамо (Киев) надви като гост Рио Аве с 3:0. Футболистите на украинския гранд посветиха успеха на легендата на клуба Андрей Гусин, който загина след катастрофа с мотор.