ЛА Кингс остана лидер в НХЛ след успех над Хищниците

Това бе четвърта поредна победа за "кралете", които остават на върха с 20 точки

Отборът на Лос Анджелис Кингс се наложи над тима на Нешвил Предатърс с 4:1 в среща от поредния кръг в НХЛ. Това бе четвърта поредна победа за "кралете", които остават на върха с 20 точки (10 победи и 3 загуби).

Анзе Копитар и Джъстин Браун се отличиха с гол и асистенция, а Райън Смит се разписа в своя мач номер 1000 в НХЛ. Джонатан Берниер спаси 25 удара и допусна шайбата само веднъж зад гърба си 2:24 минути преди края, когато Шейн О'Брайън вкара почетния гол за гостите.

Филаделфия Флайърс надделя над Ню Йорк Айлендърс с 2:1 като гост и запази лидерската си позиция в Източната конференция. Андреас Нодъл и Майк Ричардс бяха точни за шестия пореден успех на "летящите".

Мат Мулсън се разписа за Айлендърс, които са на другия полюс - седем поредни загуби. Джонатан Тейвс и Патрик Кейн вкараха по два гола при успеха на Чикаго Блекхоукс над Атланта Трашърс с 5:4 след дузпи. По този начин шампионите сложиха край на серията от две поредни загуби.