Марек и Ботев (Пд) не успяха да излъчат победител на трудния терен на стадион "Бончук" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините поведоха с гол на Кръстовчев от дузпа, ветеранът Цветков изравни за "канарчетата"

Марек и Ботев (Пд) завършиха при резултат 1:1 в мач от деветия кръг на футболната А група. Домакините поведоха в резултата в 31-ата минута след точно изпълнена дузпа от Кръстовчев. Влезлият като резерва Иван Цветков изравни след добра комбинация с Мариян Огнянов в 61-ата минута.

Около 1000 зрители бяха дошли на стадион „Бончук” в Дупница , като 200 от тях бяха привърженици на „жълто-черните” от Пловдив.

Теренът не бе в най-доброто си състояние, а лекият дъжд, който заваля в средата на полувремето, допълнително усложни играта на двата тима.

В 5-ата минута Марек получи правото да изпълни пряк свободен удар на около 30 метра от вратата на Ботев. Еньо Кръстовчев пробва директен обстрел, но Адам Стаховяк успя да избие силния удар в ъглов.

Нов шанс да поведат в резултата домакините получиха в 18-ата минута. Тончев пусна топката към Петков, който намери Кръстовчев на метри от голлинията, но футболистът на Марек направи по-трудното и стреля над напречната греда.

В 30-ата минута Марек получи правото да изпълни дузпа. Главният рефер на двубоя Вихрен Манев отсъди 11-метров наказателен удар в полза на домакините за игра с ръка в наказателното поле на Александър Колев, за което получи и жълт картон. Най-дейният на терена за Марек Еньо Кръстовчев изпълни точно дузпата и домакините поведоха в резултата.

Галешич изпълни ъглов удар в 41-ата минута, топката бе отклонена с глава от Колев към Иршак, последният стреля точно и прати топката в мрежата на Михайлов, но страничният рефер отсъди засада и голът не бе зачетен.

Малко преди края на първата част Кристиян Петков получи сериозна контузия и бе откаран в болницата.

След подновяване на играта след почивката домакините подложиха отново на натиск „жълто-черните”. Ангел Русев получи добър пас, който го изведе зад защитата на „канарчетата”, пое топката и стреля покрай Стаховяк, но топката срещна страничната греда.

В 56-ата минута на в игра за Ботев влезе ветерана Иван Цветков, който пет минути по-късно отбеляза изравнителното попадение за „канарчетата”. Добра комбинация между Мариян Огнянов и Цветков остави последния на стрелкова позиция и ветеранът на Ботев с точен удар вкара за 1:1.

Последваха силни минути за Ботев, който упражни сериозен натиск върху домакините. Това даде възможност на Марек да играе на бързи контри и в 64-ата минута Кръстовчев бе изведен на голова позиция, но ударът му не уцели рамките на вратата.

Пак при контраигра Димитър Илиев получи добра топка, напредна и стреля, но топката срещна страничната греда на вратата на Стаховяк.

Атаките и на двата тима продължиха, но до нов гол не се стигна и двата тима завършиха срещата от деветия кръг на А група при резултат 1:1.